Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 4 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 4 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Velika Slavia

Go down 
+10
Lenjin
Filip
petokraka
Hercegovac
Drug Čelik
drug Tibor
masha
Red Dog
Jugoslav
Mirza
14 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime27th October 2008, 20:38

First topic message reminder :

Kao i u mnogim topicima, i ovde se traži vaše mišljenje o datoj temi.
Ta tema je ovaj put Velika Slavia.

Šta je to Velika Slavia?
To je savez (ili bolje rečeno država) poput Jugoslavije samo što su u njoj apsolutno svi slovenski narodi.
Znači: Zapadni Sloveni (Česi, "Kušubi", Poljaci, Moravljani, Slovaci, i Serbi), Istočni Sloveni (Bjelorusi, Rusi i Ukrajinci) i Južni Sloveni (Bošnjaci, Bugari, Hrvati, Makedonci, Crnogorci, Srbi i Slovenci).
Ta bi država mogla ovako izgledati:
Velika Slavia - Page 4 680px-Slavic_europe.svg

Vama postavljam pitanja:
-Koliko je moguća takva jedna unija?
-Koje su prednosti i mane takve unije?
-Šta biste vi uradili da ste vođa takve unije?
-Kako i zašto težiti ka ovom stanju?

Drugarski pozdrav,
Mirza
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm

AutorPoruka
Lenjin
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Lenjin


Broj poruka : 156
Godina : 31
Mjesto : Zagreb
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-08-09

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime17th December 2008, 13:29

Nisam pobornik osnivanja nekih nacionalnih država jer smatram da nacija nije važna i ne bi trebala imati presudnu ulogu u osnivanju neke države već isključivo razlozi i zajednička borba protiv nečega kao preduvjet osnivanja države, a to bi bila najbolja - Balkanska Federacija koja bi se sastojala od Slovenije, Hrvatske, BiH, Srbije, Crne Gore, Makedonije, Albanije, Rumunjske, Bugarske i Grčke. To bi bila državna zajednica i slavenskih i romanskih i germanskih i ostalih indoeuropskih i neindoeuropskih naroda, a trebala bi se graditi na temelju antiimperijalizma i antinacionalizma. Dakle protiv domaćih kapitalista, protiv amerike i europske unije i NATO i sličnih paktova, ali ne sa smjera nečijega nacionalizma i nacionalne opresije nego svi zajedno pod crvenom zastavom!
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime17th December 2008, 16:15

Ja sam pre svega za Jugoslaviju...Balkanska Federacija je veca utopija nego sama Slavia...a neslazem se sa podjelom NIKAKO!!! Jugosloveni su JEDAN narod kojeg ti cjepkas na 6 drzava....
Na vrh Go down
Lenjin
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Lenjin


Broj poruka : 156
Godina : 31
Mjesto : Zagreb
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-08-09

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime18th December 2008, 00:18

Pa za mene nije to toliko bitna stvar
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime18th December 2008, 00:40

ZA MENE JE JAKO ! ! BITNA ! ! JUGOSLOVENI SU ! ! JEDAN NAROD ! ! koji je stoljecima zivi rascjepan i pod tudjom vlascu..od sada smo mi svoji gospodari... moze Balkanska Federacija ali Jugoslavija, Albanija (Kosovo je Jugoslavija), Grcka, Rumunija i Bugarska...ali draza mi je Slavia Very Happy
Na vrh Go down
Lenjin
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Lenjin


Broj poruka : 156
Godina : 31
Mjesto : Zagreb
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-08-09

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime18th December 2008, 00:43

Ja sam anacionalniji
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime18th December 2008, 01:06

To nemozes traziti od obicnog naroda da se samo tako odrekne...Jugoslavenizam je zamjena za ove narodnosti...u tome i sam pojam Jugosloveni je na neki nacin anacionalan...
Na vrh Go down
Lenjin
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Lenjin


Broj poruka : 156
Godina : 31
Mjesto : Zagreb
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-08-09

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime18th December 2008, 01:14

Dobro, ali još manje će većina ljudi prihvatiti da su Jugosloveni
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime18th December 2008, 01:23

Nije tako...prije ce ljudi prihvatiti da su Jugosloveni (sto i jesu) nego da se odreknu nacionalnosti...
Na vrh Go down
Lenjin
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Lenjin


Broj poruka : 156
Godina : 31
Mjesto : Zagreb
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-08-09

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime18th December 2008, 01:42

Pa htio sam reći da će se ljudi teško odreći svoje nacionalnosti (Hrvat, Srbin, etc.) i da kažu da su Jugosloveni ili anacionalni
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime18th December 2008, 01:49

Lakse je reci ja sam Jugosloven koji prica Jugoslovenski nego ja sam anacionalan koji prica ?anacionalni jezik?... od pojedinacnih naroda treba dizati svijest na vece grupe (ali krvo blize) npr Srbin --> Jugosloven --> Sloven --> Europljanin?(jednog dana, mozda) -->Anacionalan...
Na vrh Go down
Lenjin
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Lenjin


Broj poruka : 156
Godina : 31
Mjesto : Zagreb
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-08-09

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime18th December 2008, 02:19

Revolucionar (citat):
Lakse je reci ja sam Jugosloven koji prica Jugoslovenski nego ja sam anacionalan koji prica ?anacionalni jezik?... od pojedinacnih naroda treba dizati svijest na vece grupe (ali krvo blize) npr Srbin --> Jugosloven --> Sloven --> Europljanin?(jednog dana, mozda) -->Anacionalan...

Potpisujem
Na vrh Go down
Denis_YU
Potporučnik
Potporučnik
Denis_YU


Male
Broj poruka : 398
Godina : 34
Mjesto : Prilep- SR Makedonija
Posao : sviram gitaru
Obrazovanje : zavrshen mashinsko energetski-tehni4ar
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-12-13

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime19th December 2008, 11:56

Vojvodjanin (citat):
To se nikad nece ostvariti, zbog sloge koju nemamo...drugo, to bi bilo glupo jer bi to bila nacionalna drzava sto je GLUPO koliko i velika srbija i velika hrvatska...svi ljudi su potekli od jednog coveka...SVI narodi su bratski...I ne vidim sta to imate protiv USA i EU?!...Da smo na vreme mislili o eu ne bi doslo do klanja 90-ih...Zivela Evropska Unija, zemlja SVIH evropskih naroda... A sto se stare dobre Juge tice, mislim da bi bilo moguce stvoriti je ponovo, ali unutar EU, kao entitet...

shta to kazes bre kakva eu kakva usa pa mali koj te bombardovao 1998 sigurno ne makedonija ili bosna.
EU i USA mogu biti potrebnji kad imaju neka korist od tvojoj drzavi i potom sjebacete.
A za veliku slaviju i ja sam za
Na vrh Go down
Denis_YU
Potporučnik
Potporučnik
Denis_YU


Male
Broj poruka : 398
Godina : 34
Mjesto : Prilep- SR Makedonija
Posao : sviram gitaru
Obrazovanje : zavrshen mashinsko energetski-tehni4ar
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-12-13

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime19th December 2008, 12:13

Vojvodjanin (citat):
Pa normalno...Al sve u svemu KRIVI SMO MI sto smo bili neslozni I BRATOUBILACKI...A uostalom sada kad je obama pobedio verujem u USA...a EU je unija zemalja sa DOBRIM STANDARDOM...a za ideale ginu budale...imam dosta rodbine u evropi i veruj mi trampio bih ideologiju za njihov standard, ne bi ni trepnuo...ZA IDEALE GINU BUDALE...ne treba ici iz krajnosti u krajnost...ili cemo uci u EU, ili nas nece biti...

PREDLAZEM SVIMA VAMA KOJI SMATRATE DA JE SAD UNISTILA JUGU DA POGLEDATE NA YOUTUBE "DJORDJE BALASEVIC- KRIVI SMO MI"...

e aj sad ja da te pitam neshto,vikash da smo sami umishtili juge a to je nemoguce,znash li ti uopce da je juga bila najbogatija zemlja 1988/89 u isto4noj evropi epa kad si pomocan od neke evropske zemlje to ti nemu oprostiti, i znash da su postojali chetnike i ustasha,zna4i nekoj mu napomenu da mu je sad shansa da ostvare neazavisne drzave i da se pobiju
Ti zivish vo bogatoj zemlji i sakash nezavisnost e to tie druze vojvodjanin nemoguce a da pa i ovo sam zaboravio da te pitam pa evo pitam te ko mu je dao KOSOVO na shiptara?
Na vrh Go down
Lenjin
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Lenjin


Broj poruka : 156
Godina : 31
Mjesto : Zagreb
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-08-09

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime19th December 2008, 13:28

Denis_YU (citat):
Vojvodjanin (citat):
To se nikad nece ostvariti, zbog sloge koju nemamo...drugo, to bi bilo glupo jer bi to bila nacionalna drzava sto je GLUPO koliko i velika srbija i velika hrvatska...svi ljudi su potekli od jednog coveka...SVI narodi su bratski...I ne vidim sta to imate protiv USA i EU?!...Da smo na vreme mislili o eu ne bi doslo do klanja 90-ih...Zivela Evropska Unija, zemlja SVIH evropskih naroda... A sto se stare dobre Juge tice, mislim da bi bilo moguce stvoriti je ponovo, ali unutar EU, kao entitet...

shta to kazes bre kakva eu kakva usa pa mali koj te bombardovao 1998 sigurno ne makedonija ili bosna.
EU i USA mogu biti potrebnji kad imaju neka korist od tvojoj drzavi i potom sjebacete.
A za veliku slaviju i ja sam za

To je govor kako treba, bravo!!!!!! Smrt USA i EU!
Na vrh Go down
Filip
Razvodnik
Razvodnik
Filip


Broj poruka : 22
Godina : 40
Mjesto : Skopje
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-09-18

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime5th February 2009, 12:27

Jugoslavija, bila je dvaput, bice i tretput, ali ovaj put zauvjek. A sta se tice EU, vidi se da su i sami zemjle clanice nezadovoljni od EU.
Na vrh Go down
Vojvodjanin
Potporučnik
Potporučnik
Vojvodjanin


Broj poruka : 370
Godina : 39
Mjesto : Ravnica
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-12-16

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime6th February 2009, 21:23

Sto se tice EU, procitao sam da se kroz EU siri talas levicarstva Very Happy
pise da moze doci opet do vladavine socijalizma (socijaldemokretije)...nemora EU biti toliko losa Very Happy
Na vrh Go down
drug Tibor
Kapetan 1. klase
Kapetan 1. klase
drug Tibor


Male
Broj poruka : 555
Godina : 32
Mjesto : Bečej
Posao : Učenik
Obrazovanje : Kuvar
Reputacija : 0
Bodovi : 5
Datum upisa : 2008-10-28

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime6th February 2009, 21:51

Ne mora da znači da će samo socijaldemokratija možda dići glavu, moguće je i da će i čist socijalizam takodje da trijumfuje u zemljama kapitalizma.
Na vrh Go down
Vojvodjanin
Potporučnik
Potporučnik
Vojvodjanin


Broj poruka : 370
Godina : 39
Mjesto : Ravnica
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-12-16

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime6th February 2009, 21:57

drug Tibor (citat):
Ne mora da znači da će samo socijaldemokratija možda dići glavu, moguće je i da će i čist socijalizam takodje da trijumfuje u zemljama kapitalizma.

socijaldemokratija rules Very Happy
Na vrh Go down
drug Tibor
Kapetan 1. klase
Kapetan 1. klase
drug Tibor


Male
Broj poruka : 555
Godina : 32
Mjesto : Bečej
Posao : Učenik
Obrazovanje : Kuvar
Reputacija : 0
Bodovi : 5
Datum upisa : 2008-10-28

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime7th February 2009, 00:56

socijaldemokratija je virus..koji se izlečava sa socijalističkim (radničkim) samoupravljanjem...
Na vrh Go down
Vojvodjanin
Potporučnik
Potporučnik
Vojvodjanin


Broj poruka : 370
Godina : 39
Mjesto : Ravnica
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-12-16

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime7th February 2009, 01:29

drug Tibor (citat):
socijaldemokratija je virus..koji se izlečava sa socijalističkim (radničkim) samoupravljanjem...

Velika Slavia - Page 4 Ve2mhtqe7kb7
Na vrh Go down
LESHI VILHEM
Pocetnik
Pocetnik



Male
Broj poruka : 7
Godina : 35
Mjesto : skopje-socijalisticka federativna republika jugoslavija
Posao : pizza maestro
Obrazovanje : sredno ugostitelsko
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-11-16

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime7th February 2009, 01:40

toa e ne vozmozno velika slavija,zatoa sto cesi,slovaci ne ja sakaat rusija a ni ukraijna,a ja licno ne volim bugarija.nie ne mozeme da ja napravime nasata yugoslavija a ne pa velika slavija Very Happy
Na vrh Go down
drug Tibor
Kapetan 1. klase
Kapetan 1. klase
drug Tibor


Male
Broj poruka : 555
Godina : 32
Mjesto : Bečej
Posao : Učenik
Obrazovanje : Kuvar
Reputacija : 0
Bodovi : 5
Datum upisa : 2008-10-28

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime7th February 2009, 02:19

Pa Leshi nije loša pretpotstavka...ali...ništa nije nemoguće
Na vrh Go down
Denis_YU
Potporučnik
Potporučnik
Denis_YU


Male
Broj poruka : 398
Godina : 34
Mjesto : Prilep- SR Makedonija
Posao : sviram gitaru
Obrazovanje : zavrshen mashinsko energetski-tehni4ar
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-12-13

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime7th February 2009, 04:55

dobra je ideja za velika slavija.Ali ne vjerujem da ce biti takvo nesto
Na vrh Go down
Denis_YU
Potporučnik
Potporučnik
Denis_YU


Male
Broj poruka : 398
Godina : 34
Mjesto : Prilep- SR Makedonija
Posao : sviram gitaru
Obrazovanje : zavrshen mashinsko energetski-tehni4ar
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-12-13

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime7th February 2009, 05:03

Vojvodjanin (citat):
drug Tibor (citat):
Ne mora da znači da će samo socijaldemokratija možda dići glavu, moguće je i da će i čist socijalizam takodje da trijumfuje u zemljama kapitalizma.

socijaldemokratija rules Very Happy

vojvodjanine jedno da ti bude jasno socijalizam i demokratija ne ide zajedno,mozes da imas slobodan socijalizam kao sto je bio u Jugoslavija ali to demokratija poim da znas ne postoi,ni Amerikanci nisu demokrati.Eve da te pitam nesto: sta mu je smetao Sadam Husein na Ameri ili Iraq je imao nesto drugo a to je bio NAFTA i opljackali su su cijelu skoro cijelu naftu od iraq i to ti je demokratija.MA daj ne seri jbt.Amerikanci su demokrati i uopste demokratije nigde ne postoji ali ako za tebe postoji idi to i reci mu na neki Vonzemjanin ili Marsovac
Na vrh Go down
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase
Drug Čelik


Male
Broj poruka : 335
Godina : 32
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime7th February 2009, 12:26

pa vidi u nas u Bosni...SDP - socijaldemokratska partija, kazu ''mi smo multietnicka, mi ovo mi ono''(a sve to govore ostale stranke - SDA, HDZ, SNSD), a ustvari su cista bosnjacka stranka...jest da je tu i ne znam, Komšić npr, al i dalje je SDP bosnjacka...SOCIJALIZAM I DEMOKRATIJA KO NEBO I ZEMLJA!!!
Na vrh Go down
http://kksor.blogger.ba
Sponsored content





Velika Slavia - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 4 I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Velika Slavia
Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Jugoslavija Online :: Rasprave-
Idi na: