Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 3 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 3 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Velika Slavia

Go down 
+10
Lenjin
Filip
petokraka
Hercegovac
Drug Čelik
drug Tibor
masha
Red Dog
Jugoslav
Mirza
14 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime27th October 2008, 20:38

First topic message reminder :

Kao i u mnogim topicima, i ovde se traži vaše mišljenje o datoj temi.
Ta tema je ovaj put Velika Slavia.

Šta je to Velika Slavia?
To je savez (ili bolje rečeno država) poput Jugoslavije samo što su u njoj apsolutno svi slovenski narodi.
Znači: Zapadni Sloveni (Česi, "Kušubi", Poljaci, Moravljani, Slovaci, i Serbi), Istočni Sloveni (Bjelorusi, Rusi i Ukrajinci) i Južni Sloveni (Bošnjaci, Bugari, Hrvati, Makedonci, Crnogorci, Srbi i Slovenci).
Ta bi država mogla ovako izgledati:
Velika Slavia - Page 2 680px-Slavic_europe.svg

Vama postavljam pitanja:
-Koliko je moguća takva jedna unija?
-Koje su prednosti i mane takve unije?
-Šta biste vi uradili da ste vođa takve unije?
-Kako i zašto težiti ka ovom stanju?

Drugarski pozdrav,
Mirza
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm

AutorPoruka
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:02

Comrade Domo (citat):
Osim toga standard????????? Standard??????? Jedan covjek ima 100KM a drugih 9 po 1KM, dakle standard njih 10-torice je 10,9?? Standard svakoga od njij je 10,9??????

Moj teca u Nemackoj radi kao postar i ima svake godine za NOVOG BMW-A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E mozete svasta govoriti al da EU nema standard, to je glupost...A sto se tice slozne brace: https://www.youtube.com/watch?v=1fENbi8KPvk&feature=related Jesu to SLOZNI JUGOSLOVENI???!!!!
Na vrh Go down
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase
Drug Čelik


Male
Broj poruka : 335
Godina : 32
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:05

al u njemackoj ima i strasno siromasnih ljudi...dakle, nekako se izjednacava...
Na vrh Go down
http://kksor.blogger.ba
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:08

U JNA se uvukao nacionalizam. I sam je Drug Tito rekao : SFRJ je osudjena na propast kada se nacionalizam uvuce u JNA!
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:09

A znas li ti za one masovne demonstarcije i strajkove u Njemackoj, Francuskoj i Italiji??? Jel su to sretni Europljani????????????????????????????
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:10

nisu srecni, AL ZIVE 25 PUTA BOLJE OD NAS...JEL ZA DZABE ITALIJA PREPUNA RUMUNA IZBEGLICA?!
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:12

Pa Rumuni su tamo zbog pizze.


Udarnik: komentar modifikovan dana: 21st November 2008, 21:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:14

Laughing
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:16

Vojvodjanski ANTIFAŠISTA (citat):
nisu srecni, AL ZIVE 25 PUTA BOLJE OD NAS...JEL ZA DZABE ITALIJA PREPUNA RUMUNA IZBEGLICA?!

Zato je i tamo i sve skuplje? A odakle im sav taj novac? Mozda kad su poljackali SFRJ 90' pogotovo Hrvatsku!
Na vrh Go down
Hercegovac
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Hercegovac


Male
Broj poruka : 195
Godina : 32
Mjesto : Hercegovina !
Posao : Radim sa bakrom xD
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-28

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:17

Nego Vojvođanin reci mi kako je onim iz Afrike ?? Imaš li ti osjećaja za druge ??
Ta EU i SAD su jednim dijelom krive za Afriku !
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:21

Pa jel im pomazu?! IMAS SIIIIIIIILNEEEEEE ORGANIZACIJE ZA POMOC DECI IZ AFRIKE. PA MISLIS DA OBAMA NECE POMAGATI CRNCIMA...Ti iz hrvatske, na htv2 imas OPRAH SHOW pa samo pogledaj...ajte molim vas...
Na vrh Go down
Hercegovac
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Hercegovac


Male
Broj poruka : 195
Godina : 32
Mjesto : Hercegovina !
Posao : Radim sa bakrom xD
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-28

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:23

Vojvodjanski ANTIFAŠISTA (citat):
Pa jel im pomazu?! IMAS SIIIIIIIILNEEEEEE ORGANIZACIJE ZA POMOC DECI IZ AFRIKE. PA MISLIS DA OBAMA NECE POMAGATI CRNCIMA...Ti iz hrvatske, na htv2 imas OPRAH SHOW pa samo pogledaj...ajte molim vas...
Uzeli im sve pa im daju sadake malo...još si mlad ti Wink
Na vrh Go down
Hercegovac
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Hercegovac


Male
Broj poruka : 195
Godina : 32
Mjesto : Hercegovina !
Posao : Radim sa bakrom xD
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-28

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:26

Vojvodjanski ANTIFAŠISTA (citat):
Dobri ste ljudi... AL MNOOOOOOOOOOOGOOOOOOOO SERETE...

Vrijeme će pokazati da u EU nije tako bajna za zemlje istočnog bloka Wink
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:27

Vojvođanine, ovo ti je druga opomena, biraj riječi.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime21st November 2008, 21:31

Udarnik (citat):
Vojvođanine, ovo ti je druga opomena, biraj riječi.

Sorry
Na vrh Go down
petokraka
Pocetnik
Pocetnik
petokraka


Broj poruka : 9
Godina : 34
Mjesto : Bijeljina
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-11-20

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime22nd November 2008, 17:14

Slavia bi mogla da zazivi(sad neznam da li i na drugim forumima u istocnoj europi razmisljaju tako ako razmisljaju velike su sanse),a to za SAD i EU netreba komentarisat.Rusija se politickim putem sama bori protiv SAD i EU,pa shodno stim kad bi postojala Slavia promijenila bi se politicka karta u svijetu i bilo bi vise demokratije.
Na vrh Go down
Filip
Razvodnik
Razvodnik
Filip


Broj poruka : 22
Godina : 40
Mjesto : Skopje
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-09-18

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime1st December 2008, 17:37

Kad postoi EU koja je vestacka tvorevina, onda zasto ne bi postojala Velika Slavija u kojoj bi se ujedinili svi Sloveni (Pravoslavni, Muslimani i Katolici).Da vam potsetim da su do 1945 god. i Nemacka, Francuskom i Englesk medjusobno ratovali, a sada nam drze lekcije. Jugoslavija zauvjek!
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime1st December 2008, 20:09

To, drugovi.

Jugoslavija je bila prethodnica i EU i Slavie.
Dokazala je da se moze na ogranicenom prostoru.

Pa su kapitalisti, kojima je smetalo sto je kapital postao taoc nacionalnih drzava, dokazali da se to moze uraditi na vecem prostoru; EU.

Sad je na nama, crvenima, da dokazemo da se to moze uraditi na jos vecem prostoru.
Cilj je globalna dominacija socijalizma ali Slavia je veliki korak prema tome cilju.

Zasto globalna dominacija? Da to nije megalomanija?
Nije. Posto dok ima kapitalizama, socijalizam nece imati mira.
Postoje nekih 200 drzava. A SAD imaju baze u nekih 140.

Sve je zapravo pocelo idejama. Glupim i nerealisticnim.
Ali sta je „istina“? „Istina“ je stvar koja se ponavlja dovoljan broj puta.
Ako verujemo u to dovoljno cvrsto, ostvarit ce se.

Uz drugarski pozdrav
/Red Dog
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime1st December 2008, 20:58

Usput, istina je veoma fleksibilan pojam.
Šta ko smatra i vidi kao istinu zavisi samo od tog pojedinca.
Drugi, naravno, mogu uticati na vid te istine.

KKK istina: Crnce treba pobiti.
Hitlerova istina: Sve, osim Njemaca, treba pobiti.
Antifa istina: Neprijatelje mira treba pobiti.

Smrt.
Smrt je dio života (što je paradoks).
Po čemu se razlikujemo mi antifašisti od Hitlerovih fašista?
Po tome što mi stvaramo mir uništavajući ono što uništava taj mir.
Virus. Mi smo virus u organizmu fašizma.
Neizliječiv virus.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime1st December 2008, 22:09

To, jarane.

Ima trenutaka kad se i ja kolebam. Ja zagovaram da treba igrati prljavije od neprijatelja, posto to pali.
Ali za sta? Kako znam da ja necu postati jos jedan u nizu diktatora?
Odgovor: Ne znam. Ali ja ne verujem nikome, ni samome sebi.
„Pravna sigurnost“. Sabrano iskustvo covecanstva u resavnju konflikta, sa svim njenim principima, ce biti upotrebljeno i protiv mene. To ce me spreciti od zlouptrebe.
Buduca socijalistiska drzava ne sme odstupiti od pravne sigurnosti (Iako je to liberalni princip. Ali liberalizam je stepen razvoja covecanstva pre socijalizma, Ne smemo odbaciti akumulisano iskustvo).
Probali smo s „Bogom“ i „Razumom“. Nije uspelo. Neka bude „Ustav“ taj sto ce nas sputavati.
Ustav, kao ni „Bog“, ni „Razum“ ne postoje u stvarnosti, ali ako ponavljamo to dovoljno cesto, ako verujemo u to... Ako gledade ustave SSSR-a ili SFRJ, ne radi o nekim velikim procesualnim izmenama. Uglavnom su menjali „profit“ sa „socialnom pravdom“.
Kad bi svetom vladao razum socijalizam bi dosao sam od sebe, bez revolucije. Ali na zalost svetom ne vlada razum. Vlada pohlepa. Zato je revolucija neizbezna. Ali ako posle revolucije ne uvedemo pravnu sigurnost, ponovo ce sve u picku mater. Sto zapravo nije ni cudno. Zemlja bez pravne sigurnosti jedostavno ne zasluzuje preziveti.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime4th December 2008, 20:20

revolucije su besmislene, zato sto se UVEK na kraju sve vrati na staro...ako ti ne mozes demokratskom vecinom promeniti drustvo, ne vredi ni dizati revoluciju...NEMOGUCE je promeniti misljenje vecine, na trajno...
Na vrh Go down
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase
Drug Čelik


Male
Broj poruka : 335
Godina : 32
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime4th December 2008, 20:27

Vojvodjanin (citat):
revolucije su besmislene, zato sto se UVEK na kraju sve vrati na staro...ako ti ne mozes demokratskom vecinom promeniti drustvo, ne vredi ni dizati revoluciju...NEMOGUCE je promeniti misljenje vecine, na trajno...
joj, a negdje drugo si danas rekao da jednom trebamo izici na ulice i obracunati se s nacionalistickom gamadi...proturjecis sam sebi Very Happy
Na vrh Go down
http://kksor.blogger.ba
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime4th December 2008, 20:41

Vojvodjanin (citat):
revolucije su besmislene, zato sto se UVEK na kraju sve vrati na staro...ako ti ne mozes demokratskom vecinom promeniti drustvo, ne vredi ni dizati revoluciju...NEMOGUCE je promeniti misljenje vecine, na trajno...

Pisao sam zasto su Revolucije potrebne, a ako si previse lijen da procitas to je opet tvoj problem...
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime4th December 2008, 21:04

Red GreetinG (citat):
Vojvodjanin (citat):
revolucije su besmislene, zato sto se UVEK na kraju sve vrati na staro...ako ti ne mozes demokratskom vecinom promeniti drustvo, ne vredi ni dizati revoluciju...NEMOGUCE je promeniti misljenje vecine, na trajno...
joj, a negdje drugo si danas rekao da jednom trebamo izici na ulice i obracunati se s nacionalistickom gamadi...proturjecis sam sebi Very Happy

Pa drugo je revolucija, drugo je braniti razum, istoriju i pretke.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime4th December 2008, 21:05

Mladi Udbaš (citat):
Vojvodjanin (citat):
revolucije su besmislene, zato sto se UVEK na kraju sve vrati na staro...ako ti ne mozes demokratskom vecinom promeniti drustvo, ne vredi ni dizati revoluciju...NEMOGUCE je promeniti misljenje vecine, na trajno...

Pisao sam zasto su Revolucije potrebne, a ako si previse lijen da procitas to je opet tvoj problem...

Da, zasto su potrebne...a ja sam reko da su besmislene, a samim tim i nepotrebne...a ako si previse lijenj da procitas to je opet tvoj problem...
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime4th December 2008, 21:08

Rekao si da su besimslene ali si zakazao u postavljanju jakih argumenata.
Čak i ja, izuzetni ljubitelj mira, se slažem sa Udbašem da je krvava revolucija neizbježna.
Prijateljski savjet, prije nego što se zaletiš izravno omalovažavati tuđe životne svrhe, razmisli.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Sponsored content





Velika Slavia - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 2 I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Velika Slavia
Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Jugoslavija Online :: Rasprave-
Idi na: