Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 11 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 11 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Religije uopšteno

Go down 
+15
JugoSlovenKa Pionirka :)
Drug Čelik
Drug Ambra
AK47
Komunistica
Red Dog
Jugoslovenka u srcu
jugoslovenka@
K1K1
Tito
masha
Adi
Dacho
Jugoslav
Mirza
19 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime28th July 2008, 19:15

First topic message reminder :



Budući da je vjerovatno nemoguće apsolutno iskorijeniti religiju iz društva, mislim da bi bilo najbolje svesti to onda na minimum. Znači govorim da svi vjeruju u to više biće ali samo u zgradama predviđenim za to (džamije, crkve, sinagogije i slični hramovi). Onog trena kada taj neki vjernik napusti svoj hram, on se više ne smije katerigorisati prema svojoj religiji.

Ja lično, opet smatram da je lijepo vjerovati, ali je idiotski prolivati krv "u ime boga".
I, nisam neki vjernik.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm

AutorPoruka
Adi
Vodnik
Vodnik
Adi


Male
Broj poruka : 85
Godina : 32
Mjesto : Jelah
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-16

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime8th August 2008, 20:09

K1K1 (citat):
@Titov Partizan - svojom netolerancijom prema tudim misljenjima i stavovima nikoga ne impresioniras, samo nas iritiras
nitko nikad nije i nece postigao nesto dobro nametanjem stavova, represijom i ogranicavanjem tude slobode misljenja
ovakvo vrijedanje tude religije se gadi i meni, nevjerniku, jer samo dokazuje tvoj primitivizam, tvrdoglavost i mrznju koja je ravna fasizmu
ako netko bas zeli vjerovati u neko vise bice, pusti ga, ne znaci da je on gluplji ili manje vrijedan od tebe, svemoguceg i najpametnijeg koji ne priznaje nicije misljenje osim svoje
potpisujem.....dobio si upozorenje od mirze i opet nastavljas...
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime8th August 2008, 22:03

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:39; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime8th August 2008, 22:13

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:39; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
jugoslovenka@
Pocetnik
Pocetnik
jugoslovenka@


Broj poruka : 7
Godina : 34
Mjesto : sarajevo
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime8th August 2008, 22:32

podrzavam druga titovog partizana...religija je najvece zlo koja po izgovorom "za boga" cini razna zlodjela!zar u 21.st.vjerovati u neka cuda tipa neki lik sa neba stvorio ljude ma jest sigurno...ponosna sam sto sam ateist a ne budala koja sjedi pred nekim kipom vjerujuci da ce on uciniti cudo i ispuniti zelje!

...svaka religija je samo fanaticni odraz u ljudskim glavama,onih vanjskih sila koje vladaju nad njegovim svakodnevnim zivotom,odraz u kome zemaljske sile dobivaju oblik nadzemaljskih sila.ona je nastala iz nepoznavanja prirode koja je okruzivala covjeka.religijske predstave su se mogle razvijati zavisno od razvoja uslova zivota odrdenog naroda.
...covjekovo je vlastito bice mnogo divnije i mnogo uzvisenije nego imaginarno bice svih "mogucih bogova" koji su samo vise ili manje iskrivljeni odraz samog covjeka!
ENGELS
Na vrh Go down
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 32
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime8th August 2008, 22:46

i ja sam ponosan sto sam ateist pa nemam potrebu vrijedati one koji to nisu xD
tolerancija je dobra stvar, vjerovali ili ne...
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime8th August 2008, 23:05

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:39; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 32
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime8th August 2008, 23:18

double post, sorry


K1K1: komentar modifikovan dana: 8th August 2008, 23:21; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.net.hr
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 32
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime8th August 2008, 23:20

ko je spominjao ustase i cetnike? ne izvrci mi rijeci, raspravljaj civilizirano, ako mozes
ja sam rekao da treba biti tolerantan prema osobnom izboru svakog covjeka, jer je njegovo temeljno ljudsko pravo da vjeruje u sto hoce


ali necu vise s tobom raspravljati jer si na razini 8-godisnjeg djeteta koje usred trgovine vristi da mu mama kupi lizalicu

EDIT: postoje i negativne strane komunizma, a ti si zivi dokaz za to, i ti i tebi slicni ste razlog zasto su ljudi zamrzili i odbacili komunizam, pa umjesto da se busas u prsa kako si veliki komunisticki revolucionar, osvrni se, razmisli malo, pa ces mozda shvatiti da ne pomazes nego odmazes ponovnom rodenju komunizma svojim primitivnim izljevima
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime8th August 2008, 23:22

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:39; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 32
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 00:02

naravno, to je to xD imas bolje argumente
ajmo pobit sve krscane, muslimane, zidove, budiste, hinduiste i sve ostale koji nisu ateisti pa ce nam bit super, sta ce nam tih 6 milijardi ljudi viska, jebes toleranciju, to je za papke

smrt narodu, sloboda fasizmu, represiji, i vjerskoj netoleranciji!

poistovjecivanje svih ne-ateista sa ustasama i cetnicima... stvarno ti je neoboriv argument Rolling Eyes
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 00:28

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:39; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
jugoslovenka@
Pocetnik
Pocetnik
jugoslovenka@


Broj poruka : 7
Godina : 34
Mjesto : sarajevo
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 00:34

pa zar nisu najveci vjernici bili i najveci zlocinci u istoriji covjecanstva...a ustalom pametnjakovicu budizam nije klasicna religija tupane buda nije bog niti ga oni za to smatraju!u krscanstvu svakog drugog lika proglasavaju za sveca npr najveceg ustasu alojza stepinca su proglasili za sveca!fuuj kreteni!
niko ne kaze da ih treba pobiti nego samo kazemo da su najobicnije budale
Na vrh Go down
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 32
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 01:08

@Titov Partizan - nisi rekao da ih treba pobiti ali je iz tvojih postova ocito da ne bi imao nista protiv
opet nigdje ne vidim te tvoje toliko spominjane argumente
zbilja mi nije jasno cime sam ja to pokusavao "oznaciti svoj teritorij"? time sto se ne slazem s tobom?
sto prije obuzdas svoj beskonacni egoizam i uvidis da nisi najpametniji na svijetu, bolje za tebe

btw, procitao sam puno tvojih postova na ovom forumu, i velika vecina njih je copy/paste XD umjesto da se pravis pametan i siris komunizam na ovom forumu koji je jedno od rijetkih mjesta gdje ga nije potrebno siriti jer je tu vec prisutan, idi malo van i siri ga u stvarnosti... ako mozes i znas

@jugoslovenka - znam da budizam nije prava religija, nego vise filozofija, pa? vrijedanje sugovornika i dalje nije argument
i da, mnogo VJERSKIH VODA su bili zlocinci (a vjerski vode cesto nisu vjernici nego manipulatori, kao i dobar dio politicara, jer i oni su na neki nacin politicari), prosjecan vjernik nije zlocinac, nego mu samo treba neki oslonac u zivotu. ne mozes kriviti ljude sto nemaju dovoljno vjere u sebe pa vjeruju u visu silu, nisu zato manje vrijedni i nemas ih pravo nazivati budalama
po cemu su oni vece budale od tebe? oni vjeruju u boga, ti vjerujes da ce komunizam ponovo zazivjeti... iako bi ovo drugo bilo dobro, isto tako bi bilo lijepo da "bog" postoji, ali ni jedno ni drugo nije moguce
Na vrh Go down
http://www.net.hr
jugoslovenka@
Pocetnik
Pocetnik
jugoslovenka@


Broj poruka : 7
Godina : 34
Mjesto : sarajevo
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 01:17

e moj K1K1 od svih "budala" ti si najveca budala! afro
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 01:17

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 32
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 01:25

jugoslovenka@ (citat):
e moj K1K1 od svih "budala" ti si najveca budala! afro

sjajan argument, kao i svi dosada Very Happy bravo
s tobom nema smisla raspravljati

@Titov Partizan
kao prvo - nije me briga, ali cisto sumnjam da si tako aktivan u pravom zivotu kao na internetu, jer bi sa ovakvim stavovima, tvrdoglavoscu, netolerancijom i ispiranjem mozga bio 2 metra pod zemljom
kao drugo - c/p je ipak samo c/p, zar ne? napisi nesto sam, kopirati moze svatko
kao trece - nisi ti nista napisao, nego kopirao, i da procitao sam vecinu toga sto si kopirao
kao cetvrto - ne spominjes, ali ih usporedujes sa ustasama i cetnicima, tj. sa ratnim zlocincima i genocidnim ludacima
kao peto - nisi dao nijedan argument, ako jesi daj mi primjer, dokazi da si u pravu
kao sesto - ja tebe nisam nijednom uvrijedio, ali si ti mene (vjerojatno u najboljoj namjeri xD) usporedio sa psom koji mokrenjem oznacava svoj teritorij (a i dalje mi nije jasno, na koji sam nacin to pokusao?)
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 01:26

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 01:30

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
jugoslovenka@
Pocetnik
Pocetnik
jugoslovenka@


Broj poruka : 7
Godina : 34
Mjesto : sarajevo
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 01:33

titov partizan te je pogresno nazvao stvarno on nije imao namjeru da uvrijedi jednu plemenitu zivotinju kao sto je pas...jer nemoze se jedna tako pametna zivotinja porediti sa raznim tupanima!
nemojte da se to vise ponovi znamo da su zivotinje mnogo inteligentnija bica od ljudi!
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 01:53

Drugovi, čisto da vas napomenem da se, iako različitog mišljenja, nalazite se na istoj strani. Primjetio sam da se vaša rasprava donekle otela kontroli.

Nemojte se međusobno vrijeđati, omalovažavati i pravit jedan drugog idiotom.

Ja lično, sam nevjernik (imam svoje razloge), ali, druže Titov Partizanu, ja ne vrijeđam niti jednu religiju.
TO je opet kako se ja ophodim prema tome, ti si druga ličnost i ti radiš kako ti smatraš da treba. Tvoj izbor je da se tako postaviš, slobodan si čovjek. A ti druže K1K1, moraš poštovati njegovo pravo na sopstveno mišljenje i to BEZ UVREDA.

Rečeno je u Pravilima foruma... UVREDE SE NEĆE TOLERISATI.
Svaka civilizovana rasprava je dobrodošla, ali ne uplićite emocije u vaše riječi.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 01:58

Izravnim nazivanjem nekoga da je tvrdoglav, omalovažavanjem njegovih stavova i raznim optižbama se vrši vrijeđanje dotične osobe.

Imajte u vidu da razlika u mišljenju nije povod za svađu i druga trenja.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 32
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 14:28

ispricavam se druze mirza, i istina je da on ima pravo na osobno misljenje, ali je isto tako istina da on to pravo svima drugima uskracuje svojim manjkom tolerancije

svjestan sam da smo na istoj strani ali je on daleko radikalniji od mene
ja se slazem da religija nije pozitivna stvar, ali isto tako si ne dajem za pravo da vrijedam one koji nisu ateisti i nazivam ih budalama, ustasama, cetnicima i slicno

kritiku religije opravdavam, stovise, podrzavam i prakticiram, ali njezino vrijedanje ne

ubacit cu tu jedan citat koji je Titov Partizan kopirao ^^
"Mi trebamo humanost vise nego religiju"
humanost podrazumijeva i toleranciju Wink

i jos jedan
"Ne smemo nikada zauzeti arogantan stav šovinizama velikih snaga i postati arogantni samo zato što smo pobedili u našoj revoluciji, jer smo postigli neke rezultate. Svaka nacija, bilo ona mala ili velika, ima svoje jake i slabe tačke."

mislim da Titovom Partizanu ne bi bilo lose da se barem u nekoj mjeri prihvati Marksovog nacela kritike i samokritike (pogotovo samokritike jer je prema svemu osim sebi vrlo kritican)


na jugoslovenkine postove se necu ni osvrtati jer je svoje umijece raspravljanja pokazala nazvavsi me tupanom, psom i slicnim epitetima

ovo je kraj rasprave sto se mene tice, mozemo unedogled ovako, ali necemo jedni druge uvjeriti da je upravo nas stav ispravan
kao sto je Drug Mirza rekao, na istoj smo strani
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 14:43

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
masha
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
masha


Female
Broj poruka : 163
Godina : 65
Mjesto : Tuzla
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-07

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 14:58

Ja licno je vjerujem u Boga. Postujem vjernike, ali samo prave vjernike. Danas u BiH imamo vjernika koliko hoces ali malo ih je pravih. Vjernik koji po vjeri zivi odredjen broj dana u godini za mene nije vjernik.
Danas se religija poistovjecuje sa nacijom.
Gledano istorijski u ime vjere vodili su se ratovi, neki su opisani u islamskim vjerskim knjigama.
Na vrh Go down
http://www.titanik.bloger.hr
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 32
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime9th August 2008, 15:01

nisi ti rekao da su budale, ali jest jugoslovenka

ustase i cetnici nisu vjernici, bar ne pravi, oni su zlocinci
inkvizitori, krizari i slicni takoder nisu pravi vjernici, nego manipulatori koji su iskoristavali naivan i neuk puk za svoju osobnu korist
u Bibliji nigdje ne pise da treba provoditi etnicko ciscenje xD
Dzihad ne opravdavam, kao ni bilo koje druge "vjerske ratove", jer oni su sami po sebi kontradikcija
religija bi trebala znaciti jednakost, ljubav, mir, a ne rat
u religiji bi ljudi trebali traziti zajednistvo i slicnost, a ne se ubijati zbog razlika
sto se tice neravnopravnosti zena, kamenovanja, mucenja i slicno, tu se slazem s tobom
sve su to razlozi zbog kojih treba kritizirati religije, da ne spominjemo nepostojanje dokaza za prisutnost raznih visih bica te njihovih cuda (pretvaranje vode u vino i slicno Rolling Eyes )

ali to sve ipak ne umanjuje pravo svakog covjeka da vjeruje u sto hoce
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Sponsored content





Religije uopšteno - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 2 I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Religije uopšteno
Na vrh 
Stranica 2/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Jugoslavija Online :: Rasprave-
Idi na: