Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 6 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 6 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Religije uopšteno

Go down 
+15
JugoSlovenKa Pionirka :)
Drug Čelik
Drug Ambra
AK47
Komunistica
Red Dog
Jugoslovenka u srcu
jugoslovenka@
K1K1
Tito
masha
Adi
Dacho
Jugoslav
Mirza
19 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime28th July 2008, 19:15

First topic message reminder :



Budući da je vjerovatno nemoguće apsolutno iskorijeniti religiju iz društva, mislim da bi bilo najbolje svesti to onda na minimum. Znači govorim da svi vjeruju u to više biće ali samo u zgradama predviđenim za to (džamije, crkve, sinagogije i slični hramovi). Onog trena kada taj neki vjernik napusti svoj hram, on se više ne smije katerigorisati prema svojoj religiji.

Ja lično, opet smatram da je lijepo vjerovati, ali je idiotski prolivati krv "u ime boga".
I, nisam neki vjernik.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm

AutorPoruka
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime9th August 2008, 15:19

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime9th August 2008, 15:20

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 31
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime9th August 2008, 15:23

to i dalje ne umanjuje pravo svakog covjeka da vjeruje u sto hoce XD
ja se slazem s tobom oko toga, i meni ne moras to objasnjavati, ali postujem i one koji se ne slazu...
moras uzeti u obzir da dobar dio krscana nije (niti nece) procitao bibliju, a vjernik je samo po tradiciji a ne u praksi...
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime9th August 2008, 15:29

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
jugoslovenka@
Pocetnik
Pocetnik
jugoslovenka@


Broj poruka : 7
Godina : 34
Mjesto : sarajevo
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime9th August 2008, 15:50

K1K1 ja te nisam nazvala pascetom...suvise cijenim i volim zivotinje da bi ih poredila sa nekim poput tebe...
veliki pozz TITOVOM PARTIZANU ti si legenda...
Na vrh Go down
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 31
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime9th August 2008, 17:58

ja sam itekako svjestan da je vjera sredstvo zaglupljivanja naroda, rekoh vec da se tu slazem s tobom
ali se ne slazem da ju treba iskorijeniti (bar ne jos) jer je ona duboko usadena u narod i to bi donijelo puno problema, nereda i slicno... zato, drzimo se tolerancije XD zasad, dok se ljudi ne obrazuju XD
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime9th August 2008, 21:42

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:41; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 31
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime9th August 2008, 23:36

nisi sve, ali si dobar dio Razz
anyways, ja sam malo pretjerano reagirao, ipak je trebalo uloziti truda i vremena u trazenje podataka

religija se ne moze iskorijeniti na silu, niti se ikog moze natjerati da je se odrekne... gasenje religije se mora postici mirno, edukacijom, da ljudi sami shvate i da ju sami odbace
zabranama se postize samo nezadovoljstvo i bunt, sto nikome ne koristi
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Jugoslovenka u srcu
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Jugoslovenka u srcu


Female
Broj poruka : 173
Godina : 31
Mjesto : Bijeljina
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-15

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime11th August 2008, 14:25

Ja verujem u Boga, bez obzira na to da li sam pravoslavac ili bilo sta drugo.

Poenta je u tome da imas u vere u nekoga, da imas oslonac. Jer ako ti ako ne verujes u jedno Vise Bice kao sto je Bog (ili kako vec) kako mozes da verujes u druge ljude? Mozes li da verujes u sudbinu? U srecu?

Ja sam neko vreme razmisljala o tome da postanem ateista. Ali sta time postizem? Ne verujem u Njega, i to mi je neka prednost? Mozda je to zaista glupost, ali ja zelim da verujem i da se nadam jer nada umire poslednja.
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime11th August 2008, 14:38

Jugoslovenka u srcu (citat):
Ja verujem u Boga, bez obzira na to da li sam pravoslavac ili bilo sta drugo.

Poenta je u tome da imas u vere u nekoga, da imas oslonac. Jer ako ti ako ne verujes u jedno Vise Bice kao sto je Bog (ili kako vec) kako mozes da verujes u druge ljude? Mozes li da verujes u sudbinu? U srecu?

Ja sam neko vreme razmisljala o tome da postanem ateista. Ali sta time postizem? Ne verujem u Njega, i to mi je neka prednost? Mozda je to zaista glupost, ali ja zelim da verujem i da se nadam jer nada umire poslednja.

Bog?
Ja sam bio u sličnoj situaciji. Sumnjao sam da li vjerujem, onda sam primjetio da se okrećem "bogu" samo kad mi je teško, kad imam neki veliki problem pred sobom. Zadnjih dana nalijećem na sve više DOKAZA da bog (niti ikakvo drugo imaterijalno biće) ne postoji.
Nije li sumljivo da je "bog" vršio konkretne radnje samo prije 2000 godina? Zašto danas neko ne pretvori Nil u krv, vodu u vino ili razdvoji more da prođe? Gdje je bog kad ljudi umiru od gladi jer jednostavno NEMA hrane? Zašto bog samo sjedi i gleda sa strane kako se mi ljudi (kako kažu, njegova najmilija stvorenja) nemilosrdno ubijamo?
Pojam višeg bića je uveden kada je bilo potrebno objasniti tada neobjašnjive stvari...
Nešto kao, zašto pada kiša? BOŽIJE DJELO! (ustvari postoji savršeno racionalno objašnjenje)
Zašto rane zarastaju same od sebe? BOŽIJE DJELO! (i za ovo postoji savršeno racionalno objašnjenje)
Porođaj? BOŽIJE DJELO!

Religija je manipulacija...

Ako ti je potrebno da vjeruješ u nešto, vjeruj u sebe, svoje sposobnosti i ljude koji su dostojni tvog povijerenja.
"Bog" ti sigurno neće pomoći da završiš školu, odgojiš dijete ili uopšte uspiješ u životu...
Razmisli...
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime11th August 2008, 14:56

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:42; prepravljeno ukupno 4 puta
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime11th August 2008, 15:25

Religija jeste opijum za mase.

„Nije bog izmislio coveka, nego je covek izmislio boga.“ Moze zivot biti tako bedan da trazis oslonac u boga, ali to je resignacija. Time u principu samo cekas smrt. Neces nista menjati ovde ni sebi ni svojoj deci. Zato je religija opijum; posto te pacifizira ovde, u isckekivanjiu boljeg zivota u raju dok te kapitalisti eksploatisu ovde i sada.

Ali imamo stvaran problem sa drugova koji zele da veruju. Oni dozivljavaju napad na religiju kao napad na same sebe posto je verovanje deo njihove licnosti.

Predlog: Uraditi to sto je Jugoslavija uradila. Razdvojiti drzavu i crkvu. Mozes ti verovati privatno, ali jebo mater ako pokusavas uvoditi to u politiku. Izletet ces iz Partije naglavacke. A ako nisi clan Partije, odlezat ces neko vreme da se ohladis od religiozne groznice (ako pokusavas uvoditi religiju u politiku).

Nije to nista cudno. Mnoge drzave primenju to vec danas, na primer Turska koja cak nije ni socijalisticka. Ataturk je shvatio da Turskoj preti veca opasnost iznutra od raznih falangi samo u okviru islama, nego od spoljnih neprijatelja. Mozemo mi mudrovati da li je to pravedno, principijalno i t d, ali to jeste tako. Bez zabrane mesanja religije u politiku bi se Turska odavno raspala.

Svedska je do 2000-te imala donekle homogenu nacionalnu drzavu gde je drzava podrzala crkvu i obrnuto. Ali su se u zadnje vreme pocele pojavljivati „cudne“ religije, kao sto su islam, budizam i t d. Od 2000-te je drzava raskinula sa crkvom. Nisu preduzete vanredne mere jos ali sada postoji priravnost za to ako se religije radikaliziraju.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime11th August 2008, 15:31

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:42; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
K1K1
Desetar
Desetar



Broj poruka : 39
Godina : 31
Mjesto : Vukovar, Hrvatska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime11th August 2008, 22:28

slazem se sa trojicom drugova iznad Smile
@Mirza - lijepo receno Very Happy slicno sam i ja razmisljao prije par godina
@Titov Partizan - vjerujem ti na rijec, i apsolutno se slazem sa onim sto si napisao Smile
Na vrh Go down
http://www.net.hr
Komunistica
Vojnik
Vojnik
Komunistica


Broj poruka : 12
Godina : 30
Mjesto : Sarajevo
Posao : radim u ime svih nas iz 50 i neke
Obrazovanje : neuspjeli pokusaj Titovog pionira
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-08-19

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 09:44

religija je bila jedini razlog zasto su se desile devedesete .Nisam nacionalista i organski ne podnosim nacionaliste i lazne patriote.Covjek treba da vjeruje i da zna da nije sam.Nikada nikakvi oblici bilo kakve disriminacije nisu nista dobro donijeli.Vidimo kroz historiju!
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 18:07

.


Jugoslav: komentar modifikovan dana: 9th June 2009, 02:42; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 18:12

Religije uopšteno - Page 3 20080317_7963b6f0d10f42230cd0jz8e7RFDcxcG

Koza oderana sa djece za vrijeme Dalaj Lamine administracije u XXst
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 18:13

Religije uopšteno - Page 3 20080317_cefe075eafad951f34601U0jFou7nWSt

Djeca robovi za vrijeme Dalaj Lamine administracije u XXst
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 18:17

Religije uopšteno - Page 3 Lama_harrer_6-385x379
Dalai Lama i Heinrich Harrer SS Nazi Officer

Religije uopšteno - Page 3 Beger2-431x347
Dalai Lama i Dr. Bruno Beger Nazi SS Officer

Religije uopšteno - Page 3 Shoko-404x485
Dalai Lama i Shoko Asahara(odgovoran za teroristicki napad plinom Sarin u Tokijskoj podzemnoj zeljeznici)
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 18:20

Religije uopšteno - Page 3 Nazi_Chile
Dalai Lama i Miguel Serrano presjednik Nazisticke partije Argentine, veliki antisemit i pisac knjige "Hitler je Bog"
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 18:22

Religije uopšteno - Page 3 Lama_and_Harrer_2-265x264
Dalai Lama i Heinrich Harrer

Religije uopšteno - Page 3 JewsHumiliation-Vienna
Heinrich Harrer prisiljava zidove da ciste ulice Beca

Religije uopšteno - Page 3 Austria-1938
Heinrich Harrer poziva na bojkot zidovske robe

Religije uopšteno - Page 3 Hitler_Harrer-758x582
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 18:30

A sad prelazim na "blazenog" Alojzija Stepince i katolicku crkvu

Religije uopšteno - Page 3 01
Stepinac odrzava misu za ustase


Religije uopšteno - Page 3 02
Stepinac i Pavelic

Religije uopšteno - Page 3 06
Opet Stepinac i Pavelic

Religije uopšteno - Page 3 041
Pavelic i fratri

Religije uopšteno - Page 3 10
Nasilno pokrstavanje srba u Dubici

Religije uopšteno - Page 3 112
Pavelic i casne sestre

Religije uopšteno - Page 3 Nasilno_pokrstavanje_srba_kod_kutine
Nasilno pokrstavanje srba kod Kutine
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 18:37

Religije uopšteno - Page 3 Nazi-muslims-hanzar-division.thumbnail
Amin Al Husseini Hanzar Division of Nazi Muslims. It was Hitler’s largest SS Division

Religije uopšteno - Page 3 Husseini-hilter-berlin
Amin Al Husseini meets with Adolf Hitler in November 1942, weeks before the decision to implement the Final Solution which sent Europe’s Jews to the gas chamber. The Third Reich provided Amin Al Husseini with a salary and appointed him Head of the Hanzar SS Division. The Hanzar Division was made of Nazi Muslims and implemented the genocide of 250,000 Serbs, Gypsies and Jews during WWII.

Religije uopšteno - Page 3 Nazi-meeting
WWII Amin Al Husseini spent most of the war in Berlin. He was on Hitler’s payroll as he lead the Hanzar Division of Muslim SS and played a lead-role in determining the fate of Europe’s Jewish community. From Berlin, Amin Al Husseini helped organize the transfer of Nazi officers into the Middle East.

Religije uopšteno - Page 3 Nazi-salute-mufti
Amin Al Husseini, future President of the World Islamic Congress (1961) and founding father of the Arab League (1944) inspects his Muslim Nazi troops, the Hanzar Division. Amin Al Husseini making the traditional nazi salute.
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 18:41

Nazalost i nacisticko-islamska ideologija je prezivila...

Religije uopšteno - Page 3 Mein-kampf-arabic

Religije uopšteno - Page 3 Hezbollah_hamas_nazi_salute

Religije uopšteno - Page 3 Hizbollah%20nazi%202


Titov Partizan: komentar modifikovan dana: 20th August 2008, 20:51; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime20th August 2008, 19:50

Hvala druze Titov Partizan,

O nekim stvarima nisam imao pojma.

Ocigledno je da ulazes truda i ja se stvarno nadam da ce ovaj forum i tvoji postovi opstati.

Tvoji postovi mogu biti korisceni kao enciklopedija kad trebaju agumenti na brzinu protiv kapitalistickih/nacionalistickih gluposti.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Sponsored content





Religije uopšteno - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Religije uopšteno   Religije uopšteno - Page 3 I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Religije uopšteno
Na vrh 
Stranica 3/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Jugoslavija Online :: Rasprave-
Idi na: