HomeKako koristiti ovaj Forum?TražiRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 3 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 3 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

Share | 

Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač

Male
Broj poruka : 1300
Godina : 27
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

KomentarNaslov komentara: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   23rd June 2008, 01:40

First topic message reminder :

Pojam smrti je interesovao ljudski rod vijekovima. Svaka religija ima svoje tumačenje smrti.
Ja, recimo, sam pročitao da ljudi koji su bili klinički mrtvi (a posle su vraćeni među žive) svi tvrde jedno: bili su u nekom tunelolikom prostoru i na drugom su kraju vidili svjetlost.

Šta nas čeka s druge strane grane?
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://yu-pokret.forumotion.com/forum.htm

AutorPoruka
Jugoslovenka u srcu
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Female
Broj poruka : 173
Godina : 25
Mjesto : Bijeljina
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   18th July 2008, 15:55

ja zelim da budem macka Very Happy
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase

Male
Broj poruka : 335
Godina : 26
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Datum upisa : 2008-07-14

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   18th July 2008, 17:46

ja želim da budem, ak čemo već tako, da budem, da budem, Soko, Orao ili ovako koja opasna grabljivica, da mogu neprijatelje napadati iz vedra neba, kad se nikako ne nadaju!!!
Tako ću da vam pomognem!!!
Ak odem prije vas!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://kksor.blogger.ba
Jugoslav
General Major
General Major

Male
Broj poruka : 1096
Godina : 28
Mjesto : Bosna
Datum upisa : 2008-07-17

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   25th July 2008, 16:28

Kad crknemo jedino zivo sta ce biti u nama su crvi koji ce nas pojest. Pa dobro mene nece, mene ce kremirati!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Hercegovac
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Male
Broj poruka : 195
Mjesto : Hercegovina !
Posao : Radim sa bakrom xD
Datum upisa : 2008-06-28

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   14th August 2008, 01:40

Tito (citat):
Mnoge religije tvrde da je smrt novi pocetak, samo prelazak u jednu novu dimenziju. Ali, niko se jos nije javio "s one strane"... Wink
Ja ću vam se javiti ako bude šta od toga... Very Happy
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Komunistica
Vojnik
Vojnik

Broj poruka : 12
Mjesto : Sarajevo
Posao : radim u ime svih nas iz 50 i neke
Obrazovanje : neuspjeli pokusaj Titovog pionira
Datum upisa : 2008-08-19

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   19th August 2008, 23:37

od kad postoji covjek,on otkriva iz dana u dan nesto sto je nekad bilo nezamislivo,ali to nam se izgleda nikako neda scratch
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase

Male
Broj poruka : 335
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Datum upisa : 2008-07-14

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   3rd October 2008, 20:05

Iron Felix (citat):
Kad crknemo jedino zivo sta ce biti u nama su crvi koji ce nas pojest. Pa dobro mene nece, mene ce kremirati!
vidis, dobro si ti...kremirati ce i mene
volio bih, mislim
il dda me bace u more hehe
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://kksor.blogger.ba
Dacho
Vodnik
Vodnik

Male
Broj poruka : 89
Godina : 108
Mjesto : Jelah
Posao : ponekad
Obrazovanje : slabo ali bice bolje
Datum upisa : 2008-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   11th October 2008, 12:35

ma sta bude neka bude ,probacu sto bolje zivit svoj zivot mozda probat nesto postic ili barem nekome pomoci a na drugom svijetu se nadam da ce biti sve posteno (ako uopste postoji)
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://www.lbnl.forumotion.com
AK47
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Male
Broj poruka : 187
Mjesto : Yugoslavia
Posao : administratora
Obrazovanje : u toku...
Datum upisa : 2008-06-16

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   13th October 2008, 01:13

trudim se bit pravedan i fer
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://www.lbnl.forumotion.com
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   23rd November 2008, 15:40

A ja ipak verujem da kad umremo, pojedu nas crvi...
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major

Male

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   23rd November 2008, 15:43

Vojvodjanski ANTIFAŠISTA (citat):

Jao druze ko bi rekao da ce mo se ti ja i oko necega slagati lol!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   3rd December 2008, 20:56

Mladi Udbaš (citat):
Vojvodjanski ANTIFAŠISTA (citat):

Jao druze ko bi rekao da ce mo se ti ja i oko necega slagati lol!

Eto dokaza...cuda se desavaju... lol! ...Mada, ne mogu se sloziti sa tvojim izbborom imena...drugo su partizani, drugo je udba...hapsiti svakog ko ne misli isto ko ti NIJE UREDU, bio taj upravu ili ne...moze se izjednaciti sa milosevicevim rezimom...
Na vrh Go down
JugoSlovenKa Pionirka :)
Vodnik
Vodnik

Female
Broj poruka : 90
Mjesto : Bijeljina
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-09-06

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   4th December 2008, 00:18

jaooo gde ces mu to reci Smile
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   4th December 2008, 00:22

Pa kad je tako... ISTINA
ISTINA
I SAMO ISTINA
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   13th December 2008, 14:52

E, molim vas, pogledajte ovo:

LOL
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   13th December 2008, 15:37

Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major

Male

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   17th December 2008, 20:54

Ovo zadnje ostavljam psiholozima, nema toga sto psiholog nemoze da resi Very Happy
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Nikola
Mlađi Vodnik
Mlađi Vodnik

Male
Broj poruka : 49
Mjesto : tamo daleko
Datum upisa : 2008-10-14

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   28th December 2008, 17:14

Vojvodjanin (citat):

zgrozio sam se kad sam pogledao....Bas cu da pitam razrednu,ona je psiholog...Ko zna sta ovo znaci.......
Sto se tice smrti,ja posmatram smrt kao Dante u svom romanu Pakao:Uski,beskonacni,vertikalni tunel kroz koji se propada.....bez skretanja levo-desno....
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://www.rebeldeserbia.co.cc
Drug Ambra
Moderator foruma
Moderator foruma

Male
Broj poruka : 354
Mjesto : Osijek
Bodovi : 4
Datum upisa : 2008-07-15

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   28th December 2008, 19:32

moje mišljenje je da odma kad umremo ako smo činili grijehe u životu rodit ćemo se ponovo kao životinja a ako smo bili dobri onda kao novi čovjek

Kad Srbin Hrvatu kaze brate Kad Slovenci pice plate Kad se Crnogorci posla hvate Kad Makedonci dobiju vece plate i Kad sve to Bosanci shvate Tad ce biti opet S- F- R- J brate !!!!!!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mirza
Osnivač
Osnivač

Male

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   28th December 2008, 19:46

Ti si voodoo child.

Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major

Male

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   29th December 2008, 00:41

Drug Ambra (citat):
moje mišljenje je da odma kad umremo ako smo činili grijehe u životu rodit ćemo se ponovo kao životinja a ako smo bili dobri onda kao novi čovjek

Ovo je hindu stav o reinkarnaciji...meni je drazi onaj Budisticki koji su malo prosirili reinkarnaciju..tako kod njih se ne radjate samo kao covjek ili zivotinja (svijet ljudi i svijet zivotinja) nego se mozete roditi i u drugim svjetovima poput raja ili pakla s time da napomenem da je cilj kako i Budizma tako i Hinduizma ovaj svijet, tj. svijet ljudi jer je u njemu najlakse postici moksu (kod hindu) tj. nirvanu (kod budista)..
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Drug Ambra
Moderator foruma
Moderator foruma

Male
Broj poruka : 354
Mjesto : Osijek
Bodovi : 4
Datum upisa : 2008-07-15

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   29th December 2008, 12:21

da da hindu znam daje od tamo negdje to mi je rekla profesorica koja je inače sljedbenica Sai Babe duhovni vođa u indiji

Kad Srbin Hrvatu kaze brate Kad Slovenci pice plate Kad se Crnogorci posla hvate Kad Makedonci dobiju vece plate i Kad sve to Bosanci shvate Tad ce biti opet S- F- R- J brate !!!!!!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
valter
Vodnik
Vodnik

Male
Broj poruka : 52
Godina : 66
Mjesto : Schweiz
Bodovi : 2
Datum upisa : 2009-02-07

KomentarNaslov komentara: Odgovor   12th February 2009, 09:43

Na ovoj nasoj zemaljskoj kugli je sve sto se rodi osudjeno i na smrt. Zivot je jedan i kad nastupi smrt se zavrsava.
Ta cinjenica bi trebalo da udje u svest svakoga od nas, taj zivot treba ziveti a ne uzalud protraciti. Sta znaci ziveti? Znaci ziveti dostojno i uspravne glave, kao covek i kao ljudsko bice u skladu sa prirodom. Kada covek shvati ( stvarno ) da je samo jedan zivot, bi trebalo i da pocne drugacije da se odnosi prema njemu i svojoj okolini.

Naucno je dokazano da je zemlja okrugla a ne ploca ( sto je tvrdila crkva ) i sve dok nauka ne dokaze da postoji nesto drugo, je zivot samo jedan.

Zato je potrebno uloziti sve napore da se nasi gradjani ponovo slazu i opet zive onako kako su nekada ziveli, zajedno u razumevnju i toleranciji prema drugima. Nemojmo dopustiti da nas zlobnici i dalje razdvajaju.

Valter
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://www.sfrj4ever.ch
drug Tibor
Kapetan 1. klase
Kapetan 1. klase

Male
Broj poruka : 555
Mjesto : Bečej
Posao : Učenik
Obrazovanje : Kuvar
Bodovi : 5
Datum upisa : 2008-10-28

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   12th February 2009, 22:14

Da, ali ja mislim da je činjenica to, da ćemo mi, generacija rodjena za vreme rata 90 ih, mi ćemo provesti skoro ceo život za pomiravanje jugoslovenskih naroda, i u objašnjavanju svim praznoglavima superiornost socijalizma nad svačemu što postoji...al isto tako mislim da će to biti ispravno, jer ako se Jugoslavija ujedini, onda će naša deca, a i njihova deca, živeti u lepšem i boljem svetu...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Denis_YU
Potporučnik
Potporučnik

Male
Broj poruka : 398
Mjesto : Prilep- SR Makedonija
Posao : sviram gitaru
Obrazovanje : zavrshen mashinsko energetski-tehni4ar
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-12-13

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   12th February 2009, 23:10

te poddrzuvam tibore toa e tocno sta si reko!A zasto?zato sto kad imamo mi djeca mi mozemo da mu govorimo o YU ali kad te pita " i kako je bilo tata,jel bilo lijepo" i moj odgovor ce biti " pa neznam pitaj dejeda ili baka" i zato sto ako ova generacija sta smo sad ne ucinimo nesto onda zabrzano umire ideja JUGOSLAVIJA.U Hrvatskoj roditelji ne svako naravno ali neki kazu na djeci " sine mrazi srbina" a isto i u Srbiji i Bosni.I zato mi smo posledna generacija koja moze nesto da uradi a ove sta su rodjene sad od 1997 pa navaka ne ni znaju za Jugoslavija
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Mirza
Osnivač
Osnivač

Male

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   13th February 2009, 00:13

Drugovi, ovo čime se mi bavimo (ma koliko to cyber bilo, ma koliko to nestvarno bilo u fizičkom svijetu) je apsolutno nesebično od nas!
Tibor je vjerovatno u pravu, većinu života ćemo provesti pomirivajući narode.

Ali će zato naša djeca uživati plodove našeg rada, što i jeste svrha svega ovoga.

Jer ovo nije naša zemlja, niti zemlja naših roditelja, nego zemlja naše djece, a mi smo ju samo pozajmili da ju pripremimo i unaprijedimo u ime naše djece.

A i ako ne uspijemo (šansa postoji, moramo biti realni), biće čast čak i ne uspijeti! Jer smo se okušali na jednoj veoma, veoma velikoj stvari.
I možda naš neuspijeh posluži kao inspiracija nekome poslije nas da dovrši naš zadatak.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?   

Na vrh Go down

Smrt? Je li to kraj ili prelaz iz faze u fazu?
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kako prebroditi gubitak(smrt) voljene osobe?
» KRAJ SVETA - SVE NAJAVE I TERMINI!
» Mesec i njegove faze
» Folikularna, ovulaciona i luteinska faza
» Razlika između dvoslojnog i troslojnog endometrijuma