Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 4 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 4 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Demokratija, socijalizam ili nešto treće?

Go down 
+5
Red Dog
Dacho
zhivago
AK47
Mirza
9 posters
AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime21st June 2008, 18:09

Izjasnite se, za kakvo državno uređenje ste vi i zašto. Ili možda imate u glavi nekakvu apsolutno novu politiku, podijelite je.

Opet, traži se vaše mišljenje.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
AK47
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
AK47


Male
Broj poruka : 187
Godina : 32
Mjesto : Yugoslavia
Posao : administratora
Obrazovanje : u toku...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-16

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime21st June 2008, 18:15

fašizam sigurno NE! Very Happy
Na vrh Go down
http://www.lbnl.forumotion.com
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime22nd June 2008, 01:34

Mislio sam, šta bi dovelo do ponovnog prosperiteta na ovim prostorima, šta bi napravilo da nas ponovo poštuju u svijetu?
Koga i šta treba promjeniti?
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
zhivago
Vojnik
Vojnik



Broj poruka : 19
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-18

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime22nd June 2008, 01:37

cijeli svijet ti ide ka divljem kapitalizmu i tu pomoci nema...postenje cemo dobit tako da se prestanemo gurat u supak europi i da stvorimo vlast sa dovoljno pameti...govorim za hrvatsku----
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime22nd June 2008, 01:40

SCO (Shangai Cooperation Organisation) je, kako izgleda, nova komunistička sila. Mišljenja o budućnosti su svakako i dalje podijeljena.

Ja, opet, saznajem da socijalizam u svijetu jača i staje na noge. Možda je pitanje vremena, a možda sam pogrešno obavješten.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
zhivago
Vojnik
Vojnik



Broj poruka : 19
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-18

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime22nd June 2008, 01:45

Drug Admin (citat):
SCO (Shangai Cooperation Organisation) je, kako izgleda, nova komunistička sila. Mišljenja o budućnosti su svakako i dalje podijeljena.

Ja, opet, saznajem da socijalizam u svijetu jača i staje na noge. Možda je pitanje vremena, a možda sam pogrešno obavješten.
premali smo mi prijatelju da bi znali sto jaca ,a sto slabi...svijetom na zalost upravlja nekolicina ljudi zbog kojih ginu mase...je mozda ko tu citao davida icke-a?
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime22nd June 2008, 01:51

Dosta toga se može saznati ako se potraže novosti.
Gore navedene informacije nisu iz domaćih medija. Domaće medijske kuće su pod kontrolom i prenose samo ono što im dopuste.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
zhivago
Vojnik
Vojnik



Broj poruka : 19
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-18

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime22nd June 2008, 14:28

Drug Admin (citat):
Dosta toga se može saznati ako se potraže novosti.
Gore navedene informacije nisu iz domaćih medija. Domaće medijske kuće su pod kontrolom i prenose samo ono što im dopuste.
nisam znao da postoje mediji koji nisu pod kontrolom...ovo je doba interneta, tak da se ne moze govoriti o nekoj medijskoj zatvorenosti...
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime23rd June 2008, 00:44

Druže moj, ja sam lično pričao sa ljudima koji:
a) misle da rat još divlja po Bosni (tipa, ljudi s puškama hodaju, mine se sade i slično)
b) ni ne znaju da je ikakvog rata bilo ovde

To je dijelo medija.

Osim toga, zašto država osniva državnu medijsku kuću?
Jer su mediji postali oruđe masovne "manipulacije".
Mediji su obavezni da govore istinu, znači ne lažu nas, ali u kom svijetlu iznose istinu nije definisano - zavisi od situacije.
Npr, neka bi normalna medijska kuća rekla:
"Danas je u ulici toj i toj ubijen taj i taj. Razlog, nepoznat."
A neka kontrolisana medijska kuća, ili nacionalne medijske kuće tipa bijeljenski BN, bi kazao:
"Danas je oružani, mentalno zaostali bošnjak\srbin\hrvat ubio nenaoružanog, bespomoćnog srbina\hrvata\muslimana jer je ovaj navodno krio velike sume novca."

Apsolutno je nevažno (u normalnom svijetu) koje je nacionalnosti čovijek koji je počinio zločin.
Takve medijske kuće odmažu "smirivanju strasti", kako je ranije rečeno.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Dacho
Vodnik
Vodnik
Dacho


Male
Broj poruka : 89
Godina : 113
Mjesto : Jelah
Posao : ponekad
Obrazovanje : slabo ali bice bolje
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-15

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime24th June 2008, 23:14

mene nerviraju
ta napumpavanja ubojstava po medijima ,gledajte dok. film " ludi za oruzjem" od Micheala Moora i vidicete zasto.

Jednostavno ubistvo nebi trebala biti vjest jer ljudi se plase i strah vodi ka krajnostima na kraju cemo se iz straha ubijat ko Amerikanci IDIOTI ispranog mozga iz medija
Na vrh Go down
http://www.lbnl.forumotion.com
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime25th June 2008, 00:42

Nema treceg.
”Treca alternativa” je podmetnuta od strane kapitalista da bi oslabili socijalisticki ”instinkt” za socijalnom pravdom koja postoji kod vecine.
Kapitalisti podrugljivo kazu da se ”socijalizam siri deobom celija”. Na zalost ima istine u tome. Mala nesuglacica oko terminologije pa stvaramo novu celiju.
Zato su nam podmetnuli trecu, po njih bezopasnu, alternativu.
Socijalizam je zakleti neprijatlj kapitalizma. To sledi sa „dijalektickom neophodnoscu“ prema Marxu.
Meni smeta ovo „Socijalizam je demoniziran. Pa ne smemo priznati da smo socijalisti“. Time prepustamo inicijativu klasnom neprijatelju.
Mogu trvditi da je Mirza PolPotista, a posto ne postoji definicija sta je Mirza, mnogi ce verovati u to. Mirza ce morati celo vreme da se brani. Dok je napad najbolja odbrana. Napad menja drustvena uredenja.
Pricao sam sa mnogim „drugovima“ po netu. Svi su eksperti za sta nije trebalo uraditi ali niko da mi objasni sta je trebalo uraditi.
To je prema meni kukanje i pasivna jugonostalgija. Nije to aktivizam.
Treba definisiti sebe i ostati pri tome. „Da, ja sam socijalista i ostajem pri tome. Ovo je nas program. Biraj dali si uz nas ili protiv nas ali mi ne menjamo stav. Ovo je nasa trajna alternativa“.
Svestan sam da zvuci fanaticno ali psiholozi tvrde da posle otprilike napunjenih 25 godina ne mozes vise menjati vrednovanja licnosti. Prema drugu Maxu Webberu se vise ne ponasamo komunikativno, nego strateski. Takozvane „objektivne debate“ liberalne demokratije su sarade. To je samo prepucavnje parola. Ja propovedam svome stadu a kapitalisti svome. Niko nece menjati misljenje. A kapitalisti imaju horde placenih demagoga da nas umore „objektivnim debatama“.
Zato sam ja digao ruke od matorih koji znaju sve greske ali nemaju nikakvih resenja.
Nada je u omladini koja jos uvek ima zdrav razum.
Treba definisati sebe i ostati pri tome. Zdrav razum omladine ce je prikljuciti.
Ne trebamo izumeti tocak ponovo. Drug Karl Marx nas je vec definisao.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime25th June 2008, 00:58

Učili su nas da je potrebno 5000 potpisa da se osnuje punopravna stranka...
Da počnemo skupljat? xD

Upravo jučer sam počeo čitanje Manifesta komunističke partije, napisali su ga Marx i Engels.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime25th June 2008, 01:21

U vezi medija.

Ja stanujem u Svedskoj pa cu uzeti primer Svedske, da bih skratio pricu.
U Svedskoj su vladali socijaldemokrati skoro neprekidno od drugog svetskog rata. Oni su bili drzava.
Burzuji su propagirali ali ih narod nije hteo. Podrugljivo su nazvali narod „narkomanima za sigurnoscu“.
Onda su menjali taktiku. Osnovali su izdavacku kucu „Timbro“ i kupili medije.
Zadatak izdavacke kuce je bio da prevodi americku propagandu i da je stavi na raspolaganju medijima.
I to je uspelo. Bivsi premijerministar Goran Persson, koji nikad nije bio u stvarnosti nego je celog zivota bio „politicki brojler“ sa pocetkom u omladinskoj organizaciji, je gledao burzuijske medije i verovao njihovom opisu „stvarnosti“.
Pa je pod socijalistickim parolama vodio burzujsku politiku.
Ljudi su naseli tokom 90-tih, ali sad retko ko veruje socijaldemokratima vise i kad govore istinu. Prema prognozama ih napustaju clanovi do te mere da ce nestati u potpunosti do 2016.
Zanimljiva situacija, biraci jedino mogu birati izmedju burzujske koalicje i socijlademokrata, ali socijaldemokrata vise nece biti 2016.

Americki predsednik Woodrow Wilson je reako da „mozes lagati mnoge veoma dugo, ali ne sve zauvek“. To se je desilo ovde.
Zato ja tvrdim da treba definisati sebe kao marxistu, posto marxizam moze podneti svaku kritiku, i ostati pri tome.
Na duge staze se to isplacuje.

---

Posalji bolan, da potpisujem i ja.
Ali ja sam gradjanin Srbije...ne znam da li ce to vaziti...
Uglavnom, ja potpisujem Smile

PS: Moje saucesce. Svestan sam da je „Manifest“ mnogo suv, ali to su suve cinjenice.
Idrzi jarane, isplatit ce se to na duge staze Wink
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Dacho
Vodnik
Vodnik
Dacho


Male
Broj poruka : 89
Godina : 113
Mjesto : Jelah
Posao : ponekad
Obrazovanje : slabo ali bice bolje
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-15

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime25th June 2008, 01:33

Zasto je postujem titu zbog njegovog odnosa prema vlasti i moci.

Covjek se izborio za svoje mjesto i ponasao se bezobrazno s njega a danas imas 4000 titi kojiu nisu zasluzili svoje pozicije i svi vuku ka sebi a niko drzavi dok je tito reko ja sam glavnoi sad cu vam napravit drzavu hehehe

Laicki receno


A sto se tice demagoga ima ih u svakom rezimu zato svaki rezim i pada kad narod skonta da je sjeban

Citat :
Americki predsednik Woodrow Wilson je reako da „mozes lagati mnoge veoma dugo, ali ne sve zauvek“. To se je desilo ovde.

to se desi svakom sistemu,nazalost nijedan jos nije doso dovoljno dobar al vremenom ce doc pravi Komunizam idealna drzava koju opisuje Marx.


Dacho: komentar modifikovan dana: 25th June 2008, 01:37; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.lbnl.forumotion.com
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime25th June 2008, 01:34

Very Happy
Kako misliš da je "Manifest" suv?
I čemu saučešće?
Istina, moram priznati da je malo komplikovan, a budući da ga ne želim samo pročitati, nego apsolutno absorbirati, tako da kažem - to me navodi da čitam pojedine stranice po nekoliko puta, dok ne uvidim šta su drugovi tačno htjeli reći.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslovenka u srcu
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Jugoslovenka u srcu


Female
Broj poruka : 173
Godina : 31
Mjesto : Bijeljina
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-15

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime25th June 2008, 23:07

AK47 (citat):
fašizam sigurno NE! Very Happy

potpisujem

fašizam is bad!
Na vrh Go down
Socijalista
Pocetnik
Pocetnik
Socijalista


Male
Broj poruka : 4
Godina : 33
Mjesto : Banja Luka
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime14th July 2008, 15:14

Kao prvo nema dovoljno aktivacije na samom polju socijalizma......svi samo pricaju:ja sam socijalista i titoist.....ali ustvari kada izadje u grad ne smoje se izjasniti po tom pitanju jer misli da ve nekome "stati na zulj"

I sad mi reciti dali je to socijalist/komunist?

Uzecu za primjer jednog CHE- koji se do kraja zalagao za boljitak svoje zemlje i okruzenja...iako su ga optuzili za mngobrojne zlocine (koje su djelo anti-komunistike propagande USA)on nije posusta te je i dalje prkosio kapitalistima sve dok ga na kraju nisu ganjale 22 zemlje.....te je radi izdaje od strane svoga saborca bio izdan i pogubljen. E TO JE SOCIO/KOMUNIST I BORAC
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime14th July 2008, 20:45

Moje mišljenje,
ni jedan sistem nije savršen. Zato je, po meni, najmudrije uzeti ono najbolje iz svakog sistema i stvoriti novi sistem. Opet, bitno je uzeti u obzir da nisu sve nacije stvorene za sve sisteme, negdje uspjeva ovo, a negdje ono. Zamislite kada bi Kina prešla na demokratiju. bio bi problem udovoljiti svim Kinezima...
Šta mislite?
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime17th July 2008, 15:57

Ovim redosljedom: PARTIJA-REVOLUCIJA-SOCIJALIZAM-KOMUNIZAM!!!
Na vrh Go down
Lenjin
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Lenjin


Broj poruka : 156
Godina : 31
Mjesto : Zagreb
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-08-09

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime17th December 2008, 14:04

Ili je kapitalizam ili socijalizam...trećega nema!!!!!
Samo kapitalizam ima puno oblika pa se čini da ima puno opscija, a opcije su samo dvije
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime17th December 2008, 16:29

Revolucionar (citat):
Ovim redosljedom: PARTIJA-REVOLUCIJA-SOCIJALIZAM-KOMUNIZAM!!!

De da mi prvo Partiju osnujemo pa ce mo redom Wink
Na vrh Go down
Sponsored content





Demokratija, socijalizam ili nešto treće? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Demokratija, socijalizam ili nešto treće?   Demokratija, socijalizam ili nešto treće? I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Demokratija, socijalizam ili nešto treće?
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Jugoslavija Online :: Rasprave-
Idi na: