Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
5
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap42%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 42% [ 44 ]
4
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap14%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 14% [ 15 ]
3
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap13%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 13% [ 13 ]
2
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap11%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 11% [ 11 ]
1
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap20%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 20% [ 21 ]
Ukupno glasova : 104
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 7 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 7 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Vjerujete li u Boga?

Go down 
+6
Drug Čelik
masha
Drug Ljupa
drug Tibor
Jugoslav
Mirza
10 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2

Vjerujete li u Boga?
Odrastao/la sam u veoma religioznoj porodici, vjerujem.
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap21%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 21% [ 8 ]
Uprkos tome što sam odrastao/la u religioznoj porodici, ne vjerujem.
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap15%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 15% [ 6 ]
Vjerujem, ali imam neke sumnje.
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap13%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 13% [ 5 ]
Ne vjerujem direktno u Boga, ali nešto postoji.
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap21%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 21% [ 8 ]
Nisam siguran/na.
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap3%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 3% [ 1 ]
Ne vjerujem ni u kakve natprirodne sile.
Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_lcap27%Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_vote_rcap
 27% [ 11 ]
Ukupno glasova : 39
 
Back

AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime2nd November 2008, 20:48

First topic message reminder :

Pitanje koje je modernom čovjeku često postavljeno.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm

AutorPoruka
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime16th November 2008, 01:02

Udarnik (citat):
A naslov knjige je?


Pise nedje u textu Very Happy ILUZIJA O BOGU.
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime16th November 2008, 01:07

Very Happy
Tačno!
Tekst je nekako ometajući. Dok se stigne do kraja, zaboraviš naslov knjige zbog obilja informacija!
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime16th November 2008, 01:08

Comrade Domo (citat):
Religija je zapravo uvjerila ljude da postoji nekakav nevidljivi covjek - koji zivi na nebu - koji posmatra sve sto cinis, svaku minutu svakoga dana. I taj nevidljivi covjek ima posebnu listu s deset stvari za koje zeli da ih ne cinis. I ako ucinis neku od tih deset stvari, on ima posebno mjesto, puno vatre i dima i paljenja i mucenja i tjeskobe, kamo ce te poslati da zivis i patis i goris i gusis se i urlas i places zauvijek do kraja vremena...Ali on te voli!
GEORGE CARLIN

Bitno je da voli Very Happy
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime16th November 2008, 01:08

Sve u svemu knjiga je EXTRA x ZAKON!!!!
Preporucujem je za obaveznu lektiru Very Happy
Na vrh Go down
kingaro
Vojnik
Vojnik
kingaro


Male
Broj poruka : 18
Godina : 42
Mjesto : Rokycany, CZ
Posao : RADNIK
Obrazovanje : Radnička klasa
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2009-02-04

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime6th February 2009, 01:05

Nevjerujem, nije boga, mislim da to svi vidimo okolo. Je samo čovek i njihovi mozak.
Na vrh Go down
http://jugoslavije.cz.tl
valter
Vodnik
Vodnik
valter


Male
Broj poruka : 52
Godina : 71
Mjesto : Schweiz
Reputacija : 0
Bodovi : 2
Datum upisa : 2009-02-07

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Odgovor   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime11th February 2009, 11:03

Sam covek odredjuje svoj polozaj u drustvu. Svak onaj ko ceka spasenje od " svevisnjeg " je ziveo uzalud. Kako ono kazu nemci: " Pomozi sam sebi pa ce ti i bog pomoci".

Licno nemam nista protiv ljudi koji u nesto veruju, to je nihovo pravo. Napredak jednog drustva se nemoze postici sa verom, zato je potreban nivo inteligencije koji coveka vodi u ispravnom pravcu. Da je moguce ostvariti odredjene ciljeve i bez bozije pomoci je doakazao i drug Tito. samo onaj ko veruje u sebe i svoje ciljeve moze uspeti u zivotu. I nasa istorija ( novija ) a i istorija uopste nam pokazuje da religije samo namecu " Oglavine" ljudima i sputavaju normalan zavoj drustva. Vatikan se sve vise uplice u sve i svasta. Zamislite kako bi se drustva razvijala da nije vera? Nasu tragediju je pored losih politicara dovela do " kulminacije " verske netrpeljivost, koja nije postojala pre toga na nasim terenima. Sigurno je uvek bilo i uvek ce biti neinteligentnih i ratobornih ljudi ali versku mrznju je neko morao da pokrene. Politcari su, posto su videli da nasi narodi nece odvajanje Republika, uzeli Veru i pustili je niz " Planinu " da se kotrlja kao lopta. Sto se vise priblizavala ravnici je njeno kretanje postajalo sve brze. Mrznja na bazi Vere je ono sto je Jugoslaviji dalo smtrni udarac. Sve vrste vera "kanalisu misli coveka samo u jednom pravcu. Sirina pogleda na svet se drasticno suzava, kao kod coveka sa "Sivim Starom" = bela "zavesa" koja postepeno prekriva oci i covek vidi sve manje i manje,na kraju je slep. Danasnja tehnologija u medicini omogucava operaciju ociju i covek nakon toga moze da vidi bez problema. Radnicko Samouparvljanje je po meni takva operacija za coveka i njegovu dusu. Covek ima samo jedan zivot i ako nije u stanju da ga zivi, je uzalud rodjen.

Na kraju zelim naglasiti da je ovo samo moje licno misljenje. Nisam imao nameru nikoga da vredjam. Kao sto rekoh, svako ima pravo da vreuje u sta hoce, ali nema pravo da mene ubedjuje u nesto sto nije naucno moguce dokazati. Radnicko smaoupravljanje naucno dokazano i u njega verujem.

Valter
Na vrh Go down
http://www.sfrj4ever.ch
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime11th February 2009, 15:55

Jusuf Trbić je u svojoj knjizi "Gluho Doba" napisao da je jedina dobra stvar koju je religija stvorila tkz. jeretik.
Jer su upravo ljudi koji su istupali iz svog stada bili nosioci razvoja.
Sjetite se slavnih riječi "Ipak se okreće!"
Mislim da nema potrebe da govorim čije su to riječi i šta se to zapravo okreće.

Religija za pojedinca uradi samo sljedeće:
Pruži mu fiktivan, nestvaran osjećaj sigurnosti, duševnog mira i to je to.
I to koristeći se jednostavnim placebo efektima!
Osim toga, šteta koju je religija načinila ljudskom društvu je... OGROMNA!
Više je ljudi izgubilo živote u ime nevidljivih prijatelja nego zarad svih drugih razloga zajedno.

I, prije ili kasnije, svako uvidi apsurd religije... Samo je stvar hrabrosti reći to naglas!
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
tanja
Pocetnik
Pocetnik
tanja


Broj poruka : 7
Godina : 72
Mjesto : ljubljana
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2009-02-12

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime12th February 2009, 12:21

Svatko ima pravo,da vjeruje u boga.Ja nisam tako odgojena,pošto mi je bio tata komunist.Sečam se u bivšoj Jugoslaviji slavili smo 1.maj ,4.julij-dan borca,29.novembar.Za ove dane imali smo slobodno od rada.A vjernici,za Božič i Veliku noč ,morali su na posao.E ovo mi nije bilo pravedno
Na vrh Go down
samir-ko-saki
Razvodnik
Razvodnik
samir-ko-saki


Male
Broj poruka : 20
Godina : 31
Mjesto : Coralici/ Cazin
Posao : Učenik
Obrazovanje : Gimnazija... 2 raz.
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2009-03-01

Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime2nd March 2009, 20:23

Svako treba da vijeruje u Boga.... JEDINO STO NEVALJA U KOMUNIZMU JE ZANEMARIVANJE VIJERE...
Na vrh Go down
Sponsored content





Vjerujete li u Boga? - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vjerujete li u Boga?   Vjerujete li u Boga? - Page 2 I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vjerujete li u Boga?
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Vjerujete li u bolje sutra?

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Jugoslavija Online :: Ankete-
Idi na: