Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 6 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 6 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Velika Slavia

Go down 
+10
Lenjin
Filip
petokraka
Hercegovac
Drug Čelik
drug Tibor
masha
Red Dog
Jugoslav
Mirza
14 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime27th October 2008, 20:38

First topic message reminder :

Kao i u mnogim topicima, i ovde se traži vaše mišljenje o datoj temi.
Ta tema je ovaj put Velika Slavia.

Šta je to Velika Slavia?
To je savez (ili bolje rečeno država) poput Jugoslavije samo što su u njoj apsolutno svi slovenski narodi.
Znači: Zapadni Sloveni (Česi, "Kušubi", Poljaci, Moravljani, Slovaci, i Serbi), Istočni Sloveni (Bjelorusi, Rusi i Ukrajinci) i Južni Sloveni (Bošnjaci, Bugari, Hrvati, Makedonci, Crnogorci, Srbi i Slovenci).
Ta bi država mogla ovako izgledati:
Velika Slavia - Page 3 680px-Slavic_europe.svg

Vama postavljam pitanja:
-Koliko je moguća takva jedna unija?
-Koje su prednosti i mane takve unije?
-Šta biste vi uradili da ste vođa takve unije?
-Kako i zašto težiti ka ovom stanju?

Drugarski pozdrav,
Mirza
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm

AutorPoruka
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 21:23

SVE REVOLUCIJE SU PROPALE! razmislite malo, koja je drzava je odrzala sistem koji je donela revolucijom duze od 100 godina?
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 21:48

Vojvodjanin (citat):
SVE REVOLUCIJE SU PROPALE! razmislite malo, koja je drzava je odrzala sistem koji je donela revolucijom duze od 100 godina?

Kineska, Kubaska, Korejska, Vijetnamska i Laoska Revolucija nisu propale..a i one koje su propale to je zahvaljuci vanjskim neprijateljima, unutarnjim izdajicama i onima poput tebe...
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:00

A STO POPUT MENE?!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:03

A drugo , kineska je propala odavno, kubanska istina nije, ali samo sto nije...a za vijetnamsku ne znam....a kakav sam to ja? Ne treba ici iz krajnosti u krajnost, i zanositi se ideologijama...BAR NE PRETERANO....
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:06

Vojvodjanin (citat):
A drugo , kineska je propala odavno, kubanska istina nije, ali samo sto nije...a za vijetnamsku ne znam....a kakav sam to ja? Ne treba ici iz krajnosti u krajnost, i zanositi se ideologijama...BAR NE PRETERANO....

Ti spadas u one koji su protiv revolucije prije i nego sto je pocela...
Kineska nije propala, Kinezi su se izvukli iz siromastva u kojem su bili, nisu vise robovi zapadnim zemljama, nevlada glad i zaostalost u njima..to je uspjeh! ili prema tebi nije?
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:07

Oni su za vreme Maoa morali svi da nose ista odela...jel to normalno?! a kinezi su sve vise i vise otvoreniji zapadnom trzistu...gledas li ti ikad tv?
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:09

Vojvodjanin (citat):
Oni su za vreme Maoa morali svi da nose ista odela...jel to normalno?! a kinezi su sve vise i vise otvoreniji zapadnom trzistu...gledas li ti ikad tv?

Nije bio neki zakon da se nose ista odjela, nosili su ih kao znak postovanja prema Mao Zedongu (zbog toga se i zove Maovo odjelo).
A sta bi Kina trebala? Zatvorit se i pustit da joj narod umre od gladi? Razmiljas li ti ikada?
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:16

NIJE ISTINA! u prodaji je smelo biti samo JEDNO odelo...a ne ne bi trebala...e to ti je primer da moras saradjivati sa zapadom, ida je to sasvim normalno i BOLJE...a drugo, kina vise nije komunisticka zemlja, od komunizma joj samo zastava ostala...znaci ipak je propala revolucija...iako je uticaj komunisticke partije velik, opet je propala...
Na vrh Go down
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase
Drug Čelik


Male
Broj poruka : 335
Godina : 32
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:20

nije nikad ni bila komunisticka nauci vec jednom!!!!
Na vrh Go down
http://kksor.blogger.ba
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:24

Mao nije bio komunista?!
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:24

Kina je do 80-tih bila jedna od najnerazvijenih zemalja svijeta, vecina stanovnistva je zivila ispod 2 dolara na dan, poplave su cesto bile, glad je vladala, inseketi su unistavali usjeve..a bi si ocekivao da nose traperice ili mozda svecana odjela? Mao je sagradio brane, uveo insketicide, povecao proizvodnju hrane nego ikada vise u istoriji Kine, glad je nestala, industrijalizirao ju je, ukinio stare zaostale obicaje..ja mislim da je to USPJEH REVOLUCIJE!
Na vrh Go down
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase
Drug Čelik


Male
Broj poruka : 335
Godina : 32
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:29

Vojvodjanin (citat):
Mao nije bio komunista?!
jbt...pa i Tito je bio komunista pa je bila SFRJ - socijalisticka...KOMUNIZAM U PRAVOM OBLIKU NIKAD NIJE POSTOJAO...!!!!!!!!
Na vrh Go down
http://kksor.blogger.ba
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:31

Mladi Udbaš (citat):
Kina je do 80-tih bila jedna od najnerazvijenih zemalja svijeta, vecina stanovnistva je zivila ispod 2 dolara na dan, poplave su cesto bile, glad je vladala, inseketi su unistavali usjeve..a bi si ocekivao da nose traperice ili mozda svecana odjela? Mao je sagradio brane, uveo insketicide, povecao proizvodnju hrane nego ikada vise u istoriji Kine, glad je nestala, industrijalizirao ju je, ukinio stare zaostale obicaje..ja mislim da je to USPJEH REVOLUCIJE!

E ajde da ja tebe NATERAM da nosis samo jedno odelo...to nije bilo zbog nemastine, nego zbog ideologije...secas se, svi ljudi su jednaki...al ako su jednaki, ja mislim da ne trena da budu isti...jebes ti sve to nabrojano, ako nemas SLOBODU!...e slobodu da nosim sta ocu, da SLUSAM ZAPADNU MUZIKU(sto kinezi nisu smeli)...da mislim o toj ideologiji sta ocu! E, vidis to je pored svega ostalog jedno od mnogo toga za sta se bore antifasisti...
Na vrh Go down
Drug Čelik
Zastavnik 1.klase
Zastavnik 1.klase
Drug Čelik


Male
Broj poruka : 335
Godina : 32
Mjesto : Željezna Zenica, Yugoslavija
Posao : Moler
Obrazovanje : Srednja skola zasad...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-14

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:34

ja samo nako kazem...jebem ti slobodu ako neam sta jest...btw imali su kinezi i slobode...
Na vrh Go down
http://kksor.blogger.ba
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:38

Red GreetinG (citat):
ja samo nako kazem...jebem ti slobodu ako neam sta jest...btw imali su kinezi i slobode...

Neboj se ti, imali su oni sta da jedu pod britanijom...a kinezi pamte maoa kao jednog od najvecih tirana...ajde bre...to "jebem ti slobodu..." su bili i nedicevi argumenti, kad je resio da saradjuje sa svabama ne bi li "sacuvao zivote".... S L O B O D A ! ! ! ! ! !
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:42

Da slusam muziku onih zemalja koji su drzali moj narod kao robove godinama? Koji su mome narodu prodavali opijum da bi zaradili na novcu! Koji su moj narod klali kad se je pobunio protiv njih! Koji su moju zemlju raspodjelili! Koji su protiv moje zemlje sada kada je SLOBODNA vise nego ikada prije!!!!!
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:46

Imali nesto da jedu?!?!?!? Bili su robovi..radili satima u tvornicama, umirali od gladi i neimastine plus Britanci su im prodavali opijum i pretvorili ih u ovisnike samo da bi zaradili jos malo krvavog novca. Jesili ikada cuo za Opijumske ratove? Pretpostavljam da NISI kada pricas takve gluposti...
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:53

E, nije bilo sjajno al su bili slobodni...mao jeste ucinio puno toga dobrog, al je preterivo sto se tice ideologije...
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 22:55

Vojvodjanin (citat):
E, nije bilo sjajno al su bili slobodni...mao jeste ucinio puno toga dobrog, al je preterivo sto se tice ideologije...

Bili slobodni za vrjeme Britanaca?? Mao nije moj favorit...ucino je dosta toga dobroga ali je previse ideolizirao, gradio Kult Licnosti i previse bio dogmatican...Tito i Catro su moji favoriti.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime4th December 2008, 23:03

Normalno...ali vise tito...
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime8th December 2008, 03:46

Vojvodjanin (citat):
Comrade Domo (citat):
Osim toga standard????????? Standard??????? Jedan covjek ima 100KM a drugih 9 po 1KM, dakle standard njih 10-torice je 10,9?? Standard svakoga od njij je 10,9??????

Moj teca u Nemackoj radi kao postar i ima svake godine za NOVOG BMW-A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E mozete svasta govoriti al da EU nema standard, to je glupost...A sto se tice slozne brace: https://www.youtube.com/watch?v=1fENbi8KPvk&feature=related Jesu to SLOZNI JUGOSLOVENI???!!!!

Tvoj teca je verovatno zaduzen do preko usiju.

Vecina toga sto vidis na zapadu, kuce, auta, nije njihovo, vec pripada bankama.
Kad bi izgubili posao, izgubili bi to, i ostali bi im dugovi. Niko ih nije uspeo porobiti do sada kao sto su oni sami sebe kreditima. Posto znaju da bi izgubili sve kad bi izgubili posao tolerisu uslove koje nisu bili tolerisani za vreme feudalizma.

Kapitalizam radi sa brzinom opticaja novca. Sto je veca brzina opticaja, time se stvaraju vece nove vrednosti. A novac se stvara ni iz nicega. Vlada izdaje obligacije a Narodna Banka izdaje novcanice. Te novcanice se posle daju u kredite pojedincima i vremenom su bivale pokrivene vrednoscu robe i usluga. Ali 1980, s Reaganom, Thatcherom i glupim zakljuckom zapadnih sindikata da treba uloziti penzije u deonice, se je pojavila Berza. Sada taj novac koji je stvoren ni iz cega ide direktno u akcije/deonice. Nikada ne dobija stvarno pokrice u buducoj vrednosti robe i usluga. Vrednost deonica je ogromno preterana. Od 1980 do 2000 je generalni indeks svetskih Berzi porastao sa 7200 %. Ne znam tacno koliki je bio stvarni prirastaj ekonomija ali nije mogao biti veci od u vrh glave 200 %. Deonice imaju dve vrednosti: podelu profita, sto odgovara rezultatu preduzeca, i spekulativnu cenu kupoprodaje, sto ne odgovara nicemu. Sada taj novi novac ide u spekulaciju toga sto ne odgovara nicemu. Samo 3 % americkih dolara postoje u stvarnosti kao fizicke novcanice. Ostalo su brojke u kompjuterima. Koje nemaju absolutno nikakvo pokrice. Kad narod prestaje verovati u njih, one ce nestati. Zapadu sledi krah bez presedana u istoriji.

Uglavnom, ta bolesna ekonomija je stvorila veliku fiktivnu vrednost, gde se vecina toga slivala kod bogatih. 1948 su 20 % najbogatijih posedovali 40 % sredstava. 2007 74%. 1948 su 20 % najsiromasnijih imali 5 dolara na dan. 2007 1 dolar na dan. Dans 50 % stanovnistva planete zivi za manje od dva dolara na dan.
A srednja klasa? Srednja klasa zapada je dobila 3 – 5 % povisica godisnje, sto je pojela inflacija. To je bilo proracunato. Realna kupovna moc srednje klase je gorija danas nego sto je bila 1970.

Bogati postaju bogatima, siromasniji siromasnima, a srednja klasa dobija neke povisice koje su samo prividne. Skoro svo njeno blagostanje je zahvaljujuci zaduzivanju kao nikada do sada u istoriji. Skoro nista od toga sto vidis kod njih ne pripada njima licno.

Nije sve kao sto izgleda, druze. Propaganda. Skoro sve se to radi pomocu dima i ogledala Wink
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime8th December 2008, 11:32

ok...jeste, oni lose zive, al ostaju tamo...kad je tako lose sto se ne vrate ovde?
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime8th December 2008, 13:16

Posto je standard na kreditu bolji od nikakvog standarda?

Uglavnom, nije sve tako zlatno kao sto to deluje.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
drug Tibor
Kapetan 1. klase
Kapetan 1. klase
drug Tibor


Male
Broj poruka : 555
Godina : 32
Mjesto : Bečej
Posao : Učenik
Obrazovanje : Kuvar
Reputacija : 0
Bodovi : 5
Datum upisa : 2008-10-28

Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime8th December 2008, 13:17

Ne vraćaju se zato što je ovde kod nas još gore nego tamo!

Zato mi na ovom forumu to želimo da promenimo!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Velika Slavia - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Velika Slavia   Velika Slavia - Page 3 I_icon_minitime8th December 2008, 13:39