Jugoslavija Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
! ! ! REINKARNACIJA ! ! !
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Anketa
Kako vam se čini novi YU-Online izgled?
 5
 4
 3
 2
 1
Rezultati
Ko je prisutan na forumu
Ukupno 5 korisnika online: 0 registrovanih, 0 skriven, 5 gostiju

niko

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 66 dana: 1st April 2011, 14:06
Preporučene stranice
free forum

 

 Ponovorođenje Jugoslavije?

Go down 
+26
Lenjin
Delija
petokraka
Drug Čelik
Hercegovac
Drug Ljupa
JugoSlovenKa Pionirka :)
drug Tibor
Prava Jugoslovenka
Filip
Jugoslav
vox
Red Dog
Tito
nerkokavaz
Basketball_girl92
KK_Bosna
zhivago
BosanskiLJILJAN
ZlatniLjiljan
Drug Marijan
Adi
Jugoslovenka u srcu
AK47
Dacho
Mirza
30 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime16th June 2008, 14:14

First topic message reminder :

Mnogi su stavovi kada se priča o ponovorođenju Juge, neki su za, neki protiv, nekima je to svejedno, neki smatraju da će se kad-tad desiti a drugi opet vjeruju da do toga nikad neće doći...

Ja sam inače optimista i vjerujem da uz dovoljno truda ništa nije nemoguće.
Potrebna je jaka volja i ponos predaka naših da se ponosna zastava Jugoslavije ponovo vijori na vjetru.
Opet, traži se vaš stav!


Drug Admin: komentar modifikovan dana: 1st July 2008, 18:11; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm

AutorPoruka
Jugoslovenka u srcu
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Jugoslovenka u srcu


Female
Broj poruka : 173
Godina : 31
Mjesto : Bijeljina
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-15

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime22nd June 2008, 02:09

Drug Admin (citat):
Najveći problem svakog mladog foruma je skupiti članove.
Za ovakav tip foruma je to još teže jer je "pipljivo" ga reklamirati. Ljudi pogrešno shvataju ideju foruma, dosta je mladih čiji su mozgovi isprani propagandom roditelja i slično.
Najveća je prepreka doći do javnosti.
Od samog nastanka foruma, najviše vremena sam uložio u promovisanje foruma, te na YouTube, te na Dernek, te na Burek, čak sam kontaktirao i stranicu http://www.konzulatsfrj.com/
Na jednom jako posjećenom bosanskom forumu http://forum.bujrum.ba/index.php su moj post izbrisali iako sam ih ljubazno zamolio da nam izađu u susret.

da napravim malu digresiju, slazem se s tobom.
stvarno je tesko reklamirati se, jer ne znas gde ce to i kako posmatrati
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime22nd June 2008, 02:13

Citat :
Ja nisam primjetio da neko ovdje potencira komunizam. Jugoslavija nije jednostavno sinonim za komunizam. Moze Juga postojati i sa nekim drugim drustvenim uredjenjem. Vazna je vjera u zajednicki cilj. Nigdje nam se ne zuri...

Pa vec imamo prvi konflikt...
Jugoslavija je bila velicanstvena zato sto je bila socijalisticka.
Uslovi radnika Zapadne Evrope su poboljsani zbog straha od socijalizma. Jugoslavija, Sovjetski Savez i slicne su platile cenu za poboljsanje standarda radnika Zapadne Evrope. Od kada je nestao socijalizam kapitalizam je postao vulgaran.
„Evropa je ovde“ ja znacilo, doduse bez rata, prelazak u trzisnu ekonomiju – kapitalizam – to jest, ono sto imamo sada.
Dokazalo se je prilikom primanja Slovenje u EU. Imali su od 1990 da prelaze u kapitalizam ali su ipak trazili od njih da pogorsaju socijalnu sigurnost – sto su nasledili od Jugoslavije.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Tito
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Tito


Broj poruka : 127
Godina : 64
Mjesto : Jugoslavija
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime22nd June 2008, 04:41

Red Dog (citat):
Pa vec imamo prvi konflikt...
Jugoslavija je bila velicanstvena zato sto je bila socijalisticka.
Uslovi radnika Zapadne Evrope su poboljsani zbog straha od socijalizma. Jugoslavija, Sovjetski Savez i slicne su platile cenu za poboljsanje standarda radnika Zapadne Evrope. Od kada je nestao socijalizam kapitalizam je postao vulgaran.
„Evropa je ovde“ ja znacilo, doduse bez rata, prelazak u trzisnu ekonomiju – kapitalizam – to jest, ono sto imamo sada.
Dokazalo se je prilikom primanja Slovenje u EU. Imali su od 1990 da prelaze u kapitalizam ali su ipak trazili od njih da pogorsaju socijalnu sigurnost – sto su nasledili od Jugoslavije.[/color]

Komunizam kakav se praktikovao u Jugoslaviji, bio je u mnogome drugaciji nego komunizam SSSR, Kine, Koreje...Kod nas je bio mnogo blazi, fleksibilniji rekao bih otvoreniji. Tito je htio da bude prijatelj i istoka i zapada, cilj mu je bio stvoriti zdrave veze i kontakte izmedju drzava.

U tom pravcu, jos davno Titova namjera je bila da osnuje savez drzava Balkana, koji bi se kasnije prosirio na citavu Evropu. Pa, i danasnja EU je osnovana na slicnim principima na kojima je bila nasa SFRJ, i takodje je EU, po ideji, slicna Titovim idejama o stvaranju saveza kako sam vec spomenuo. Naravno, drugacije je drustveno uredjenje.

Zbog tih zatvorenih i prilicno krutih, pa i okrutnih tipova komunizma, ljudi sirom svijeta se zgrazaju i na samo njegovo pominjanje. Mnogo je neprijatelja takvoga drustva. Znamo kakav je bio Staljin, Mao Ce i jos neki, pa to i nije bez razloga. Danas, narod ne poznaje komunizam dovoljno. I upravo zbog te danasnje odbojnosti ljudi prema tom sistemu, treba biti veoma oprezan. Zato i smatram da se, kao prvo treba napraviti savez drzava bivse Jugoslavije, baziran na ekonomskim potrebama. Nije bitno kako cemo nazivati to drustveno uredjenje, uglavnom treba dozvoliti sve ljudske slobode, zastiti prava svih gradjana, bez nekih diktatura. Ljudi treba slobodnom voljom da izaberu sta zele, a ne da podlijezu prevarama i pritiscima.

Socijalni sistemi ce nastaviti da se "probijaju" i jacaju, ali trenutno vlada malo drugacija situacija u citavom svijetu. Tita vise nema da nas stiti svojim autoritetom, a bar za sada, ne vidim neku toliko jaku politicku licnost na nasim prostorima.
Na vrh Go down
https://yu-online.forumsr.com
zhivago
Vojnik
Vojnik



Broj poruka : 19
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-18

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime22nd June 2008, 14:27

hmmm....meni to za sada izgleda nemoguce...previse zlih misli stoji izmedu srbije i hrvatske npr....ista stvar s bosnom....shvacam da vam je ideja ojacati zemlje bivse juge i zadobiti postovanje svijeta...ali molim vas...neka mi neko pokusa objasniti kako ce ljudi zaboraviti stvari koje su se dogadale pocetkom 90-ih na ovim prostorima...po meni je to nepremostiva zapreka novoj jugoslaviji...da sada u hrvatskoj vodeca stranka predlozi ujedinjenje zemalja....nastali bi neredi i kaos koji se ne bi mogli ugasiti....
Na vrh Go down
Adi
Vodnik
Vodnik
Adi


Male
Broj poruka : 85
Godina : 32
Mjesto : Jelah
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-16

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime22nd June 2008, 15:26

zhivago (citat):
hmmm....meni to za sada izgleda nemoguce...previse zlih misli stoji izmedu srbije i hrvatske npr....ista stvar s bosnom....shvacam da vam je ideja ojacati zemlje bivse juge i zadobiti postovanje svijeta...ali molim vas...neka mi neko pokusa objasniti kako ce ljudi zaboraviti stvari koje su se dogadale pocetkom 90-ih na ovim prostorima...po meni je to nepremostiva zapreka novoj jugoslaviji...da sada u hrvatskoj vodeca stranka predlozi ujedinjenje zemalja....nastali bi neredi i kaos koji se ne bi mogli ugasiti....

upravu si,al samo ovo sto se desilo pocetkom 90 tih se i ne treba zaboravit,vec se mora nac neki drugi nacin kako bi se prevazislo......i usput "komunizam" u Jugoslaviji nije bio ni slican komunizmu SSSR kao sto drug rece
Na vrh Go down
Tito
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Tito


Broj poruka : 127
Godina : 64
Mjesto : Jugoslavija
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime22nd June 2008, 17:18

zhivago (citat):
hmmm....meni to za sada izgleda nemoguce...previse zlih misli stoji izmedu srbije i hrvatske npr....ista stvar s bosnom....shvacam da vam je ideja ojacati zemlje bivse juge i zadobiti postovanje svijeta...ali molim vas...neka mi neko pokusa objasniti kako ce ljudi zaboraviti stvari koje su se dogadale pocetkom 90-ih na ovim prostorima...po meni je to nepremostiva zapreka novoj jugoslaviji...da sada u hrvatskoj vodeca stranka predlozi ujedinjenje zemalja....nastali bi neredi i kaos koji se ne bi mogli ugasiti....

Nisu li Njemacka i Francuska, pa i Engleska bili neprijatelji u Drugom svjetskom ratu, (a i ranije)? I jos neke evropske drzave takodje? A sada su svi u EU, bez nekih vecih problema. Istoriju ne treba zaboraviti, ali treba gledati da se ne ponovi. Treba nastojati da istorija ne bude kocnica za buducnost. Mislim da je vecini naroda dozlogrdilo ovo danasnje stanje. Evo i jedan zanimljiv citat:


Citat :
CENTAR za europsku politiku (CEP) jučer je u Bruxellesu održao radni sastanak na temu integracije zemalja zapadnog Balkana u Europsku uniju. Sastanak pod nazivom "Balkan u Europi: Zauzdati ili preobraziti?", predložio je dvanaest točaka, koje bi pridonijele bržoj integraciji tih zemalja nakon problema s ratifikacijom Ugovora iz Lisabona, odnosno nakon odbijenice iz Irske.

Najzanimljiviji zaključak svakako je taj da bi zemlje zapadnog Balkana, trebale međusobno otvoriti granice. Naime, predlaže se ukidanje svih viza između država Balkana te otvaranje granica, a predlaže se i sklapanje tzv. Sporazuma o balkanskoj putovnici po uzoru na sličan sporazum nordijskih zemalja. Prema CEP-u sporazum bi trebale potpisati: Hrvatska, Srbija, Makedonija, BiH, Crna Gora te Kosovo.
Na vrh Go down
https://yu-online.forumsr.com
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime23rd June 2008, 00:33

Tačno. Komunistička Jugoslavija vjerovatno nije toliko moguća, bar ne dok je kapitalizam na snazi (a komunizam je rak i rana kapitalizma), možda nekad tamo, kasnije.
Je li ko upoznat sa SCO?
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
AK47
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
AK47


Male
Broj poruka : 187
Godina : 32
Mjesto : Yugoslavia
Posao : administratora
Obrazovanje : u toku...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-16

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime23rd June 2008, 00:39

šta je SCO?
Na vrh Go down
http://www.lbnl.forumotion.com
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime23rd June 2008, 00:49

Shangai Cooperation Organisation.
To je ono što je kod nas obilježeno kao "zajedničke vojne vježbe Rusije i Kine".
Američki mediji prenose da je to anti-SAD pakt čiji je cilj srušiti SAD. Tipično za Amerikance. Da SCO nije tako jak, vjerovatno bi ih SAD do sada optužila da imaju nešto što nemaju i napala.

Naime, SCO je savez pet država, Kina, Rusija, Kazakstan, Uzbekistan i Indija. Isto tako je rečeno da su neke od gore navedenih država samo observatori, a njih ima još. Još jedna interesantna činjenica je da se SAD prijavila za članstvo u tom savezu - izravno su odbijeni.
A isto tako je poznato da su Kina i Rusije komunistički uređene zemlje.

Možda je SCO novi komunistički savez svijeta?
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Tito
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Tito


Broj poruka : 127
Godina : 64
Mjesto : Jugoslavija
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime23rd June 2008, 01:05

Prvi put cujem za ovo, pogotovo da je taj savez odbio SAD clanstvo?!
Na vrh Go down
https://yu-online.forumsr.com
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime23rd June 2008, 01:11

Ukoliko znaš engleski, ovo će ti sve objasniti:
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
AK47
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
AK47


Male
Broj poruka : 187
Godina : 32
Mjesto : Yugoslavia
Posao : administratora
Obrazovanje : u toku...
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-16

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime23rd June 2008, 01:20

jos im samo fali BiH
Na vrh Go down
http://www.lbnl.forumotion.com
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime23rd June 2008, 19:27

SCO je nastala iz nuzde i jos uvek je labava organizacija.
Dosadio je rusima prodor Zapadnih kompanija za eksploataciju nafte uz pomoc NATO-a u rusku ”interesnu sferu” Kavkaza. Sledeci veliki konflikt se ocekuje oko nafte Severnog Pola i tamo se vec pozicioniraju. Zato su rusi stavili onu zastavu na dnu mora.
Kinezi su ocajni za naftom koju kupuju od rusa, pa su im se pridruzili.
Zanimljivo je da je Putin aktivno pozvao Iran U SCO, a SCO je verovatno razlog sto ameri nisi napali Iran nego Irak, iako im Iran najvise smeta.
Sad zeli drug Chavez i jos neke Juznoamericke drzave da im se pridruze. Sad vec pocinje da lici na Azijski-Juznoamericki savez.
Jos uvek se ne zna u sta ce se SCO razviti, ali da raste raste. Mislim da ljude tera strah i mrznja prema SAD.
Ali u Statutu im stoji da ce napad na jednu clanicu SCO-a biti smatran napadom na celu organizaciju. To zvuci prilicno ozbiljno. To je ekvivalent Statuta NATO-a.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
vox
Vodnik
Vodnik
vox


Male
Broj poruka : 68
Godina : 51
Mjesto : Balkan
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-06-21

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime6th July 2008, 07:41

Poslusajte kako se moze roditi nova Yuga.... Nije na engleskom, na SH-jeziku je...
Na vrh Go down
http://tito-bihac.org
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime6th July 2008, 12:02

Odslušao sam što odavno znam. Apsolutno se slažem s ovim.
Kako je moj otac rekao: "Doći će sve na svoje mjesto."

Ali bilo kako bilo, idemo malenim koracima prema tom snu, sad je samo pitanje vremena. Pametan smo mi narod (objektivno rečeno), i dozvat ćemo se toj pameti kad tad, naš je zadatak težiti da to bude što prije, pez sekunda kašnjenja.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime6th July 2008, 21:57

Svaka cast, druze Vox.
Slazem se sa svakom reciju.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime17th July 2008, 16:33

JEDINO REVOLUCIJOM!!!

GLASENJE SE NEISPLATI, UZMIMO PUSKE!!!

NAPRED U SOCIJALIZAM!!!
Na vrh Go down
Filip
Razvodnik
Razvodnik
Filip


Broj poruka : 22
Godina : 40
Mjesto : Skopje
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-09-18

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime6th October 2008, 15:02

Ponovorodjene Jugoslavie je moguce samo sa razvoj ekonomija u Srbija i Hrvatska (Slovenija je vec razvijena) i sa pomirenje naroda u Bosne. Kad se to ostvari Makedonija i Crna Gora sledece ostale republike. Razvoj Ekonimije upucuje na saradnja soseda. U tom slucaju Bosna ce da bude mesto na ponovo formalno i duhovno rodjene Jugoslavije. pozdrav svima
Na vrh Go down
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime7th October 2008, 15:02

Slažem se s tobom Filipe.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Prava Jugoslovenka
Pocetnik
Pocetnik
Prava Jugoslovenka


Broj poruka : 3
Godina : 34
Mjesto : Švajcarska
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-10-13

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime13th October 2008, 21:16

zelela bi da bude tako, da budemo svi ponovo zajedno. jer tada nam je bilo najbolje.
ali nije lako da se uspe... ali nista nije nemoguce!
Na vrh Go down
Jugoslav
General Major
General Major



Male
Broj poruka : 1096
Godina : 34
Mjesto : Bosna
Reputacija : 0
Bodovi : 0
Datum upisa : 2008-07-17

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime19th October 2008, 19:11

Kada jedna kapitalisticka zemlja upotrebljava sredstva poput nacionalizacije to je znak da njezina ekonomija propada, a kada se to jos desava i prvoj zemlji kapitalizma u svijetu tj. SAD-u to je znak da kapitalizam kao igrac na svjetskoj sceni propada..jel suprotno je sa liberalnim trzisnim gospodarstvom da se drzava uplice i reagira na promjene u njemu...
U ovome mozemo da vidimo sanscu da ponovorodjenje JUGOSLAVIJE!!!
Na vrh Go down
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime19th October 2008, 22:22

Ja je vidim, druze.

„Imperija koja vise ne moze zavarati svoje podanike postaje agresivna“ – rimska poslovica.

Ja vidim i treci svetski rat. Posto SAD nece jednostavno zaleci i riknuti. A da je popusila zauvek, to je cinjenica.

Posle toga sledi Nova Jugoslavija.

Ili jos bolje, Velika Slavija, cija je Jugoslavija bila prethodnica.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime21st October 2008, 14:25

Velika Slavija?
Prvi put se srećem s tim pojmom u smislu prethodnice Jugoslavije.

Može kratko objašnjenje?
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Red Dog
Vodnik 1.klase
Vodnik 1.klase
Red Dog


Male
Broj poruka : 133
Godina : 58
Mjesto : Malmö / Svedska
Obrazovanje : Pravnik
Reputacija : 0
Bodovi : 1
Datum upisa : 2008-06-20

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime21st October 2008, 21:26

Glupo skrocena recenica.

Mislio sam reci da je Jugoslavija bila predhodnica Velike Slavije. Velika Slavija, ili samo Slavia, = konfederacija/federacija/unitarna drzava slavena. Novi panslavisticki pokret.

Jugoslavija je dokazala da se slaveni mogu ujediniti. Na zalost je Jugoslavija takode dokazala da ta mala federacija juznih slavena nije bila dovoljno jaka da odbije napade germana (Kad kazem „germani“ odnosim se i na anglo-saksonce, postu su im germani zajednicki pretci).

Zakljucak: Treba nova, veca i bolja Jugoslavija. Velika Slavija. Slavia. Koja ce ujediniti sve slavene. Taj entitet ce moci da odbije germane.

Na svu srecu je SCO sve to. I znatno vise. SCO je zapravo koalicija sveta protiv bastiona kapitalizma; SAD-a.

Stvari se odvijaju brze nego sto sam mogao predvideti. Krah je dosao brze. Reakcije su bile zescije. Ne zavaravam ja sebe, nije ovo bio zadnji krah. Sad se vec oporavljaju. Ali kao sto je predvideo Marx: krize kapitalizma ce doci sve cesce i bit ce sve intenzivnije. Do konacnog raspada. A raspad je poceo posto je nestalo verovanje u savrsentsvo kapitalistickog sistema, narocito americkog modela, cak i kod kapitalista.


Na vrh Go down
https://www.youtube.com/user/MarshalRedDog
Mirza
Osnivač
Osnivač
Mirza


Male
Broj poruka : 1300
Godina : 33
Mjesto : Bijeljina / YU
Posao : Student: I godina Mašinskog fakulteta u Istočnom Sarajevu
Obrazovanje : Mašinski tehničar IV godine
Reputacija : 1
Bodovi : 6
Datum upisa : 2008-06-14

Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime21st October 2008, 23:56

Moj razredni profesor reče:
"Kad kapitalisti kriziraju, oni investiraju u rat. SAD je 90tih imala krizu i podmazali su rat u Jugoslaviji. Sad cijeli svijet krizira pa će biti potreban svjetski rat da se to popravi."

Još jedna teorija o skorom početku Trećeg svjetskog rata.
Na vrh Go down
http://yu-pokret.yforum.biz/forum.htm
Sponsored content





Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ponovorođenje Jugoslavije?   Ponovorođenje Jugoslavije? - Page 4 I_icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ponovorođenje Jugoslavije?
Na vrh 
Stranica 4/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Istorijat Jugoslavije
» Raspad Jugoslavije
» Ko je najbolja pevacica Jugoslavije?
» Peticija za obnovu Jugoslavije

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jugoslavija Online :: Jugoslavija Online :: Rasprave-
Idi na: